Ланцюг-шайбовий кормотранспортер

0
257
Транспортери сухих речовин ланцюг-шайба

Транспортери «Цепь-шайба» були успішно застосовані на початку 60-х років ХХ століття для доставки сухого корму від силосів зберігання кормів до годівниць або кормоавтоматів, які встановлені в загонах з тваринами. Сучасні цепь-шайбові кормотранспортери ефективно доставляють всі види сипучих кормів для тварин: мелений корм, пелети та гранули.

Що собою уявляє ланцюг-шайбовий (цеп-шайбовий) транспортер? Як він працює?

Ланцюг-шайбовий транспортер — це система транспортування сухих речовин по нерухомо-змонтованим транспортним металевим трубам, за рахунок поступального руху всередині труби металевого ланцюга, з напаяними на ньому поліпропіленовими шайбами.

Діаметр шайб підбирається трохи меншим ніж внутрішній діаметр транспортної труби. Ланцюг з шайбами проходить через приводну станцію з приводними колесами та з’єднується в «кільце».

Електропривод крутить робоче колесо привода та штовхає натягнутий цеп з шайбами вперед по трубі. Шайби забирають сухі сипучі речовини та штовхають цей вміст далі по трубі до місця висипання.

В потрібному пункті доставки в нижній частині транспортної трубі робиться отвір. Через цей отвір сухий корм висипається в годівницю, кормоавтомат, або в індивідуальний дозатор корму.

Принцип роботи системи базується на поступовому послідовному заповненню годівниць по ходу руху цеп-шайби від привода та прийомного модуля. Після наповнення бункера годівниці або кормоавтомату, корм повністю заповнює також опускну трубу, піднімається до рівня руху ланцюг-шайби.

Тільки після цього відбувається транспортування сухого корму до наступного отвору в трубі (до кормовиходу) і так далі, поки не заповняться всі наявні пусті бункера, після цього спрацює датчик наповнення і блок керування відключить електропривід кормолінії.

Змонтована транспортна система «цеп-шайба» виглядає як замкнуте кільце, корм рухається від силосу зовні приміщення з тваринами в середину приміщення, потім через всі приміщення з тваринами і назад до головного бункера (силоса).

Побудова транспортера «ланцюг-шайба» — складові частини

Ланцюг-шабйова система кормороздачі складається з:

  • приймального модуля;
  • транспортних труб;
  • кутів-поворотів для транспортних труб;
  • привода з електромотором;
  • робочого ланцюга з напаяними шайбами;
  • кормовиходів з ручними засувками або індивідуальних дозаторів сухих кормів;
  • блока керування;
  • датчиків наповнення та контролю.

Всі елементи кормотранспортера розраховані на експлуатацію в умовах підвищеної вологості повітря, вмісту парів аміаку. Тому, у якості матеріалів для виготовлення цеп-шайбової системи завжди використовується або нержавіюча сталь, чугун або міцний пластик.

Електропривод транспортера — зроблений з нержавіючої сталі, потужність двигуна 1,5 кВт.

Привод транспортера "ланцюг шайба"

Блок управління — контролює поточний процес транспортування корму, обробляє сигнали усіх датчиків , автоматично реагує на зміни параметрів роботи . Негативний вплив людсього фактору зводиться до мінімуму.

Кути-повороти — призначені для зміни напрямку транспортування під прямим кутом.
Ці елементи мають робоче колесо з чавуну на підшипниках.

Поворот транспортера "ланцюг -шайба"

Цеп-шайба — має діаметр шайб 42 або 44 мм, крок між шайбами 71,5 мм. Такий ланцюг використовують для діаметра транспортних труб 60 мм.

Для автоматизації годування на фермах найбільш універсальними і часто вживаними є ланцюг-шайбовая системи з діаметром транспортної труби 60 мм і діаметром шайби 44 мм. Завдяки своїй конструкції, така система може бути адаптована для різних приміщень і має широкі можливості для застосування не тільки в свинарстві, а й при зберіганні різних сипучих сумішей, для годування сухими кормами будь-яких тварин (риба, кролики, нутрії тощо).

Продуктивність транспортера сухих речовин «ланцюг-шайба»

Для прикладу, візьмемо систему з діаметром труби 60 мм — продуктивність транспортування складе 1200 кг/годину.

Виробники вказують продуктивність в літрах або м³ за годину. Щоб вирахувати продуктивність транспортування в кілограмах за годину, необхідно знати вагу одного літру корму ( питому вагу сухої речовини). Це є співвідношення ваги та об’єму.
Стандартна вага 1 л сухого корму для тварин дорівнює 600 грам.

Від чого залежить продуктивність транспортування?

Вирішальних факторів декілька:

  • Діаметр транспортної труби;
  • Потужність мотор-редуктора привода транспортера;
  • Лінійна швидкість руху цеп-шайби;
  • Оптимальна конфігурація лінії транспортування.

Максимальна довжина транспортної лінії діаметром 50-60 мм складає 300-400 м на один привід в залежності від кількості поворотів та кормовиходів. При збільшенні діаметру транспортної труби максимальна довжина зменшується.

Технічні особливості транспортера «цепь-шайба»

Транспортні системи «цепь-шайба» отримали широку популярність для автоматизації технологічних процесів годування птиці, свиней та риби завдяки своїм технічним особливостям:

  • Універсальність застосування для різних типів кормів;
  • Елементна побудова дає можливість простого дооснащення;
  • Ефективний захист корму від сторонніх забруднень та непродуктивних втрат корму при транспортуванні;
  • Простота та зрозумілість побудови для технічного обслуговування;
  • Надійність роботи при правильному монтажу;
  • Оптимальне співвідношення «ціна/ефект»;
  • Антикорозійна стійкість до впливу вологості та аміаку;
  • Мінімальні експлуатаційні витрати;
  • Тривалий термін експлуатації.

ВКФ «Агротех Консалт» пропонує Клієнтам транспортери «цепь-шайба» будь-яких діаметрів на замовлення. На складі в Києві ми маємо в наявності елементи для популярної системи транспортування для тварин з діаметром транспортної труби 60 мм.

Якщо Ви плануєте модернізацію кормороздачі свинокомплексу, або автоматизацію подачі корму для риби, у виробництві аквакультур, обов’язково замовляйте нашу пропозицію. Це дозволить Вам швидко порівняти ціни, та отримати додаткову безкоштовну консультацію.