Ланцюг-шайба

0
90
Транспортери сухих речовин ланцюг-шайба

Транспортери сухих речовин «ланцюг-шайба» .

Що собою уявляє ланцюг-шайбовий транспортер ? Як він працює?

Це система транспортування сухих речовин по нерухомо-змонтованим транспортним металевим трубам , за рахунок поступального руху всередині труби металевого ланцюга, з напаяними на ньому поліпропіленовими шайбами. Діаметр шайб підбирається трохи меншим ніж внутрішній діаметр транспортної труби. Ланцюг з шайбами проходить через приводну станцію з приводними колесами та з’єднується в кільце. Електропривод крутить робоче колесо привода та штовхає натягнутий цеп з шайбами вперед по трубі. Шайби забирають сухі сипучі речовини та штовхають цей вміст далі по трубі до місця висипання.
В потрібному пункті доставки в нижній частині транспортної трубі робиться отвір. Через цей отвір сухий корм висипається в годівницю, кормоавтомат, або в індивідуальний дозатор корму. Принцип роботи системи базується на поступовому послідовному заповненню годівниць по ходу руху цеп-шайби від привода та прийомного модуля. Після наповнення бункера годівниці або кормоавтомату, корм повністю заповнює також опускну трубу, піднімається до рівня руху ланцюг-шайби. Тільки після цього відбувається транспортування сухого корму до наступного отвору в трубі ( до кормовиходу) і так далі, поки не заповняться всі наявні пусті бункера , після цього спрацює датчик наповнення і блок керування відключить електропривід кормолінії. Змонтована транспортна система «цеп-шайба» виглядає як замкнуте кільце , корм рухається від силосу зовні приміщення з тваринами в середину приміщення, потім через всі приміщення з тваринами і назад до головного бункера (силоса).

Транспортери «Цепь-шайба» були успішно застосовані на початку 60-х років ХХ століття для доставки сухого корму від силосів зберігання кормів до годівниць або кормоавтоматов , які встановлені в загонах з тваринами. Сучасні цепь-шайбові кормотранспортери ефективно доставляють всі види сипучих кормів для тварин: мелений корм, пелети та гранули.

Побудова транспортера «ланцюг-шайба». Складові частини транспортера.

Система складається з приймального модуля, транспортних труб, кутів-поворотів для транспортних труб, привода з електромотором , робочого ланцюга з напаяними шайбами, кормовиходів з ручними засувками або індивідуальних дозаторів сухих кормів, блока керування, датчиків наповнення та контролю.

Всі елементи кормотранспортера розраховані на експлуатацію в умовах підвищеної вологості повітря, вмісту парів аміаку. Тому завжди використовується або нержавіюча сталь, або міцний пластик. Електропривод транспортера зроблений з нержавіючої сталі, потужність двигуна 1,5 кВт.

Привод транспортера "ланцюг шайба"

Блок управління контролює поточний процес транспортування корму, обробляє сигнали усіх датчиків , автоматично реагує на зміни параметрів роботи . Негативний вплив людсього фактору зводиться до мінімуму.

Кути-повороти призначені для зміни напрямку транспортування під прямим кутом.
Ці елементи мають робоче колесо з чавуну на підшипниках.

Поворот транспортера "ланцюг -шайба"

Цеп-шайба має діаметр шайб 42 або 44мм, крок між шайбами 71,5 мм . Такий ланцюг виористовують для діаметра транспортних труб 60мм.

Для автоматизації годування на фермах найбільш універсальними і часто вживаними є ланцюг-шайбовая системи з діаметром транспортної труби 60 мм і діаметром шайби 44 мм. Завдяки своїй конструкції, така система може бути адаптована для різних приміщень і має широкі можливості для застосування не тільки в свинарстві, а й при зберіганні різних сипучих сумішей, для годування сухими кормами будь-яких тварин (риба, кролики, нутрії тощо).
Технічні характеристики транспортера сухих речовин «ланцюг-шайба» 60 мм
Діаметр труби 60 мм , продуктивність транспортування 1200 кг/годину.
Виробники вказують продуктивність в літрах або м³ за годину . Щоб вирахувати продуктивність транспортування в кілограмах за годину , необхідно знати вагу одного літру корму ( питому вагу сухої речовини). Це є співвідношення ваги та об’єму.
Стандартна вага 1 л сухого кормц для тварин дорівнює 600 грам.

Від чого залежить продуктивність транспортування?

Вирішальних факторів декілька :
— Діаметр транспортної труби
— Потужність мотор-редуктора привода транспортера
— Лінійна швидкість руху цеп-шайби
— Оптимальна конфігурація лінії транспортування

Максимальна довжина транспортної лінії діаметром 50-60 мм складає 300-400м на один привід в залежності від кількості поворотів та кормовиходів. При збільшенні діаметру транспортної труби максимальна довжина зменшується.
Транспортні системи «цепь-шайба» отримали широку популярність для автоматизації технологічних процесів годування птиці, свиней та риби завдяки своїм технічним особливостям.

Технічні особливості транспортера «цепь-шайба»:

  • Універсальність застосування для різних типів кормів
  • Елементна побудова дає можливість простого дооснащення;
  • Ефективний захист корму від сторонніх забруднень та непродуктивних втрат корму при транспортуванні;
  • Простота та зрозумілість побудови для технічного обслуговування;
  • Надійність роботи при правильному монтажу;
  • Оптимальне співвідношення «ціна-ефект»;
  • Антикорозійна стійкість до впливу вологості та аміаку;
  • Мінімальні експлуатаційні витрати;
  • Тривалий термін експлуатації.

ВКФ «Агротех Консалт» пропонує Клієнтам транспортери «цепь-шайба» будь-яких діаметрів на замовлення. На складі в Києві ми маємо в наявності елементи для популярної системи транспортування для тварин з діаметром транспортної труби 60 мм.

Якщо Ви плануєте модернізацію кормороздачі свинокомплексу, або автоматизацію подачі корму для риби, у виробництві аквакультур, обов’язково замовляйте нашу пропозицію . Це дозволить Вам швидко порівняти ціни, та отримати додаткову безкоштовну консультацію