Роторні насоси Vogelsang

0
766
Насос R136-420 самовсмоктуючий

Роторні насоси — це позитивно-нагнітаючі насоси з двома валами та робочими роторами, які синхронно обертаються. Такі насоси також часто називають — самовсмоктуючі насоси, шестеренчаті насоси або кулачкові насоси.

В сільському господарстві роторні насоси знайшли своє місце застосування для наповнення мобільних цистерн всіма видами рідин, та для перекачки гною, густого дігестату на біогазових комплексах та інших органічних відходів.

Ті завдання, які не може вирішити відцентровий насос, впевнено виконує роторний насос завдяки своїм унікальним «здібностям».

Основні види робіт в сільському господарстві, які виконує роторний насос:

 • Наповнення бочок та цистерн, у тому числі, їх можна змонтувати на бочку замість ваккумних компрессорів, що також має безліч переваг — швидкість, наповнення бочки без піни та на 100%, перемішування під час наповнення або транспортування;
 • Викачка глибоких (до 8 м) гноєзбірників та септиків;
 • Перекачка гною по трубопроводу на велику відстань, та з суттєвим, до 60 м підйомом по висоті;
 • Дозування меласи та рідких домішок при приготуванні кормів.

За рахунок своїх технічних особливостей та різноманітних варіантів приводів, роторний насос користується заслуженим визнанням в роботі на фермах.

Наповнення бочки гноєм за допомогою роторного насоса
Роторний насос R116-240 наповнює рідким гноєм бочку обїємом 20м3 за 8 хв.

Також роторні насоси Vogelsang — одні з найкращих замінників мотопомп по усуненню аварійних підтоплень.

Адже навіть потужні мотопомпи відкачують воду зі швидкістю  до 1600-1800 л/хв (108 м3 годину), а роторні насоси до 280 м3 в годину, що майже в 3 рази швидше. І це тільки наймолодша модель серії R. Бо, наприклад роторні насоси Vogelsang серії VX можуть перегнати 1417 м3/годину! Погодьтеся, коли мова йде про підтоплення людських обійсть, то втрати у населення набагато більші, ніж ціна на роторний насос.

Саме тому, такі насоси вкрай важливо мати всім терріторіальним громадам (ОТГ), де присутні високі ризики підтоплень.

Технічні особливості роторних насосів для ферм:

 • Самовсмоктування з великої відстані та глибини.
 • Впевнене всмоктування та перекачка дуже густого гною, тобто не тільки рідкої фракції.
 • «Двостороння робота», зміна сторін всмоктування та перекачки, зі збереженням насосних характеристик.
 • Робота від валу трактора в будь-якому віддаленому місці, без електропостачання, використання валу відбору потужності.
 • Крім роботи від валу трактора, приводами насосу також можуть служити — гідравлічний або електричний двигун.
 • Компактні розміри, невелика вага.
 • Модульна побудова, що значно прискорює обслуговування чи заміну необхідної деталі. На наступному відео видно основні складові агрегату.

Серії роторних насосів Vogelsang

Для оптимального використання в будь-яких ситуаціях, компанія Vogelsang розробила декілька серій свої роторних насосів.

Vogelsang R-серії

Роторні насоси Vogelsang серії R (R116, R136, RP) — надійні та прості в роботі у сфері сільського господарства. Найкраще підходять для роботи з рідким і густим гноєм на фермі — наповнення та спорожнення автоцистерни, або у якості мобільного, пересувного насоса. Серія R — стійка до роботи «всуху», має мінімальну пульсацію та розрахована на перекачку рідин в обидва напрямки.

 • Продуктивність перекачки — до 360 м3 годину (10 000 л/хв.)
 • Робочий об’єм — 1,16 — 7,59 л.
 • Максимальний робочий тиск — до 5 Бар.
 • Швидкість обертання — до 850 об/хв.
Роторні насоси Vogelsang R (R116, R136, RP)
Роторний насос Vogelsang серії R розміщенний на мобільному каркасі. Каркас має 3-точкове кріплення на трактор.

Vogelsang FX-серії

Роторні насоси Vogelsang серії FX (FX116) — спеціальна розробка зі зниженними експлуатаційними витратами, зручним обслуговуванням та потужною перекачкою рідкого гною. Посередині, між валами присутня проміжна стальна обертаюча пластина, яка підвищує ефективність перекачки гною з великою кількістю рослинних волокон, шерсті. Для підвищення надійності конструкції, в цій серії присутні торцьові ущільнювачі. Окрім того, характерною особливістю серії Vogelsang FX є наявність простої й ефективної циркуляційної мастильної системи, яка постійно змащує торцеві ущільнювачі, тим самим, збільшуючи термін експлуатації агрегату без додаткового обслуговування. В залежності від речовини, яку необхідно перекачати ротори можуть мати різне еластомірне покриття — NBR, SVR та інші.

 • Продуктивність перекачки — до 270 м3 годину (4500 л/хв.)
 • Робочий об’єм — 1,16 — 6,96 л.
 • Максимальний робочий тиск — до 8 Бар.
 • Швидкість обертання — 650 об/хв.

Роторні насоси Vogelsang FX (FX116)

Vogelsang VX-серії

Роторні насоси Vogelsang серії (VX136, VX186, VX216) — найпотужніша серія роторних насосів, яка завдяки модульній побудові и широкому спектру варіацій може використовуваться не тільки для швидкої перекачки гною, а ї для перекачуванні інших густих речовин — утфелю, барди, тощо.

До речі, для збереження цукрових кристалів, у серії VX опціонально можна встановити інжекторну систему — спеціальну геометрію корпусу. Інжекторная система є одним із вагомих аргументів по заміні вітчизняних насосів типу П6ППВ на VX, і це ми ще не сказали про енергоефективність, ККД, продуктивність перекачки те безліч інших переваг німецького агрегату.

Роторний насос VX186-130Q для перекачки утфелю на цукровому заводі
Роторний насос VX186-130Q перекачує утфель на цукровому заводі

До речі, продуктивність роторних насосів VX дійсно вражає — до 23600 л/хв або 1417 м3 в годину (VX215-640). Уявіть собі, коли такий агрегат наповнює бочку на 20 м3 за 1-2 хвилини!

Роторний насос Vogelsang VX на бочці
Роторний насос Vogelsang VX на транспортній бочці

Саме у насосах VX використовується новий тип роторів HiFlo, які забезпечують максимальний ККД, ріномірну та безпульсаційну перекачку рідких і густих речовин.

Роторні насоси Vogelsang VX мають третій ряд опорних підшипників QD — це гарантує мінімальну зношуванність та тривалий строк експлуатації агрегату без додаткового сервісного обслуговування. Але, якщо потрібно замінити якусь деталь насосу, достатньо зняти передню кришку і зробити це на місці, без демонтажу насосу.

 • Продуктивність перекачки — до 1417 м3 годину (23 630 л/хв.)
 • Робочий об’єм — 1,27 — 43,76 л.
 • Максимальний робочий тиск — до 16 Бар.
 • Швидкість обертання — до 800 об/хв.

Роторні насоси Vogelsang VX (VX136, VX186, VX216)

Vogelsang IQ

Vogelsang IQ — найновіша серія роторних насосів, яка направлена на максимальну економність по експлуатаційним витратам, універсальність виктористання, надшвидке обслуговування. IQ-серія насосів має невеликі розміри.

 • Продуктивність перекачки — до 77 м3 годину.
 • Максимальний робочий тиск — до 8 Бар.
 • Швидкість обертання — 900 об/хв.

Роторні насоси Vogelsang IQ

Декілька корисних порад

1. Якщо гній має велику кількість засмічень — рослинних, волосся, шерсть, куски дерева, камінці.

Рішення: Перед роторним насосом встановіть мацератор RotaCut (Vogelsang) — це подрібнювач сторонніх засмічень, який буквально ріже все, що через нього проходить, додатково перемішуючи гній. Окрім того, мацератори мають корпуси спеціальної форми, у яких відсіюються важкі предмети — метал та каміння. Мацератори RotaCut можуть монтуватись прямо на шассі бочки (модель MXL).

Детальніше про мацератори та інші подрібнювачі сторонніх засмічень на нашому спеціалізованому сайті drobarka.info.

2. Якщо в лагуні присутні тяжкі предмети, при цьому, домішки рослин, волосся у невеликій кількості.

Рішення: Перед камерою роторного насосу встановіть камневловлювач, який відсіє метал, каміння та попередить блокування роторів насосу.

3. Якщо на поверхні гною присутній товстий шар корки — 1-1,5 метри.

Рішення: Перед викачкою використовуйте міксери, які розіб’ють корку, перемішають вміст гноєсховища та пришвидшать процесс перекачки гною. До того ж, однорідний гній більш корисний та безаварійно вноситься на поля через шлангові системи внесення, без забиття виходів.

До речі, як наші міксери німецького виробництва перемішують гній с коркою у півтора метри, дивіться на нашому ютуб-каналі.

ВКФ «Агротех Консалт» є дистрибютором роторних насосів Vogelsang та представником завода-виробника. Ми пропонуємо поставки, технічний супровід експлуатації насосів. Якщо Вам також потрібен ремонт роторного насосу Vogelsang або запчастини, то ми Вам точно допоможемо. Звертайтесь до наших фахівців, отримайте безплатну консультацію щодо підбору насоса та цінову пропозицію на роторний насос Vogelsang.

Майстер-клас від роторних насосів по викачці густого гною та мулу з лагун

Роторні насоси у продажу

Роторні насоси Vogelsang R-серії
Роторні насоси Vogelsang R-серії

Роторні насоси Vogelsang серії FX
Роторні насоси Vogelsang FX-серії

Роторні насоси Vogelsang VX-серії
Роторні насоси Vogelsang VX-серії

Роторні насоси Vogelsang GL-серії
Роторні насоси Vogelsang GL-серії

Роторні насоси Vogelsang IQ-серії
Роторні насоси Vogelsang IQ-серії