Навісні розподілювачі для внесення рідкого гною
Збільшення обсягів внесення органічних добрив для живлення рослин є нагальною необхідністю, для того, щоб врятувати плодючу землю, і не втратити цінні українські грунти назавжди.
Ідеальним живленням посівів сьогодні є поєднання використання органічних та мінеральних добрив. Тим не менш, нині існує тенденція до скорочення використання мінеральних в зв’язку з їх викокою ціною та небезпекою для екосистем.
Вже пройшло достатньо часу і більшість адекватних українських сільгоспвиробників знають різницю між дією на грунт та рослини мінеральних та органічних добрив.
Органічні добрива, вироблені з дігестату БГУ, та бродіння органічних залишків випереджають за ефективністю будь-які хімічні.
Гній домашніх тварин є комплексним та універсальним джерелом поживних речовин для рослин, що широко використовується як альтернатива мінеральним добривам у органічному землеробстві.
Внесення гноївки для живлення рослин є самим ефективним способом тривалого підвищення родючості культур, оскільки хімічний склад гною повністю відповідає потребам рослин в поживних речовинах. Використання гною, як екологічно безпечного та ефективного органічного добрива набуває популярності не тільки в Україні, але й у найрозвиненіших країнах світу!
Завданням сучасного землеробства є отримання високих врожаїв в поєднанні з мінімальним негативним впливом на навколишнє природне середовище. З урахуванням того, що ринки все більше вимагають екологічно чисту, органічну продукцію, то розвиток та поширення внесення органічних добрив стає все більш актуальним в Україні.
Які види внесення рідких органічних добрив існують?
Серед типів обладнання для внесення органічних добрив можна виділити:
- Розбризкуючі форсунки (поверхневе нанесення) — класичне та найдешевше внесення, яке у порівнянні з агрегатами із Заходу виглядає як «гроші на вітер». Якість, кількість, рівномірність відсутні. Таке обладнання виготовляють та пропонують деякі підприємства в Україні, Білорусі, Росії, та ін.
- Шлангові навісні розподілювачі (поверхневе внесення) — точна і дозована кількість рідкого гною виливається на поверхню землі. Кожна краплина органічних добрив приносить максимальний результат, шкода довкіллю відсутня — це якщо казати про навісні системи Vogelsang.
- Шлангові розподілювачі з ріжучими насадками (невелике заглиблення) — на випускних шлангах встановлені спеціальні башмаки з ріжучими лезами, через які точна і дозована кількість рідкого гною потрапляє під корінь рослин (навісні системи Vogelsang).
- Дискові борони з системою внесення (підземне внесення).
- Плуги-аплікатори (підземне внесення).
Серед способів доставки рідких добрив до місця внесення також можна виділити:
Трактор з бочкою — класичний та всім знайомий спосіб. Трактор тяне за собою бочку, з якої на систему внесення подається рідкий гній.
Самохідна бочка — автоцистерна встановлена на спеціально обладнаний транспорт з великою прохідною здатністю. Фактично, цє єдина автономна машина для внесення рідких добрив, на яку чіпляють навісні системи внесення, або культиватор, або інше обладнання для обробітку грунту/рослин. Популярний виробник самохідних бочок — Zunhammer (Holmer).
Трактор без бочки — також розповсюджений на теренах країн бувшого СРСР спосіб доставки гною до місця внесення. Трактор тяне за собою собою плуг з системою внесення або на нього змонтована навісна система, до яких під’єднаний довгий подаючий рукав/магістральний шланг, в залежності від вістані. Гній по магістральному шлангу прокачує потужна насосна станція, встановлена біля гноєсховища, із якого органіка і викачується.
Кожний тип має певні недоліки та переваги та використовується в залежності від регіону вирощування рослин, типу грунту, вирощуваної культури, тощо.
Обладнання для внесення гною від Vogelsang
Техніка для внесення рідких органічних добрив компанії Vogelsang (Німеччина) спроектована та виготовленя з метою оптимального та ефективного внесення добрив в грунт. Шлангові навісні системи для внесення рідкого гною від Vogelsang гарантують точно дозоване та рівномірне внесення органічного добрива незалежно від погодних умов.
Навісні шлангові системи внесення складаються зі спеціальної навісної рами з шлангами , по яким подається та вноситься рідкий гній на поверхню землі 2-3 см (під корінь рослини).
Серце системи розподілення — це компактна розподілююча головка (ExaCut, DosiMat), яка подрібнює і розподіляє по шлангах гній, що подається з основної ємності (цистерни) або по магістральному шлангу/подаючому рукаву, через який гній подається до трактора потужною насосною станцією, від гноєсховища.
Рідкий гній рівномірно розподіляється між десятками (20-60) відводами. Гнучкі шланги діаметром 50-60 мм зможуть пропускати великі об’єми добрив, а вбудований сепаратор важких неплаваючих засмічень захищає всю розподілюючу систему від засмічення сторонніми включеннями.
Похибка розподілення гною між крайніми опускними шлангами на ширіни внесення, наприклад 32 метра, становить до 4%, що робить процес внесення гноївки на поле сталим і рівномірним.
Системи Vogelsang є універсальними, які легко монтуються на будь-який трактор та підходять до будь-яких причепних та самохідних бочок.
Переваги обладнання для внесення рідкої органіки від Vogelsang:
- Універсальне застосування;
- Найвища точність та рівномірність розподілення;
- Продумана побудова систем, 40 років досвіду використання;
- Виключна надійність роботи та зручний сервіс.
Техніка для внесення рідкого гною під індивідуальні потреби
Якщо Ви шукаєте та бажаєте купити сучасне обладнання для внесення рідких органічних добрив, рідкого гною, обов’язково зверніть увагу на розподілюючі системи Vogelsang.
ВКФ «Агротех Консалт» пропонує техніку для внесення гною, яка може бути використана на будь-яких типах бочок, способу обробітку ґрунту, ширини технологічної колії.
Техніка VOGELSANG для внесення:
Виробник Фогельсанг пропонує наступні універсальні системи для внесення гною:
- Навісні шлангові системи Compax шириною від 6 до 18 м для самохідних бочок Holmer, TerraGator, та інші.
- Навісні шлангові системи для причепних бочок-цистерн:
- проста система SwingUp шириною від 7,5 до 18 м;
- навісний розподілювач SwingMax, ширина від 18 до 32 м;
- система SwingMax36, щирина внесення – 36 м.
- система UniSpread, ширина внесення — від 6 до 10,5 м.
3. Навісні розподілювачі BackPack — для монтажу безпосередньо на трактор без бочки, з шириною внесення до 28 м. До таких навісних систем гній подають по шлангу.
4. Культиватори з одночасним внесенням рідкого гною — XTill. Через те, що В Україні все більше території захоплює посушливий клімат, популярності набуває так звана технологія міжрядкового обробітку грунту — StripTill. Стріптіл запобігає формуванню ерозій на поверхні землі та швидкому випаровуванню вологи. Культиватор XTill характеризується швидким міжрядковим обробітком грунту та точним дозованим внесенням рідкого гною під корінь рослин.
Якщо Вам потрібна додаткова інформація щодо органічного рослинництва та систем внесення добрив, дзвоніть нашим фахівцям. Ми підготуємо та надішлемо потрібне саме для Вас.