Модулі підготовки біосубстрату

0
143
Обладнання для біогазової промисловості

В процесі розвитку біогазової енергетики в Німеччині виникла необхідність поєднання процесу перемішування, подрібнення сухих компонентів та перекачування готового біосубстрату. Фірма Фогельсанг стала одним з лідерів в виробництві такого обладнання.

З часів «біогазового буму» в Німеччині пройшло вже більше п’ятнадцяти років.

Німеччина стала беззаперечним лідером по кількості БГУ та по технологіям виробництва біогазу в Європі. Два роки тому «біогазовий бум» почався у Франції. Французи, які завжди ставили акцент на атомні електростанції, поміняли стратегію в сторону відновлювальних джерел енергії (ВДЕ). Основна причина – гарантована безпека населення та середовища для життя. Зараз держава активно підтримує будівництво нових біогазових станцій. Vogelsang, звісно, приймає в цих процесах активну участь.

Поступово черга доходить і до України. Потужна країна з великою кількістю відходів та потужним сільським господарством має незрівнянно мізерну кількість біогазових установок (БГУ). В останні роки спостерігається певне пожвавлення в секторі біогазу.

Про тренди біогазової галузі України читайте у нашому спецматеріалі за посиланням…

Достатньо активний розвиток біогазового сектору в останні роки пов’язаний з декількома причинами:

 • Наявність державної підтримки розвитку сектору у вигляді зеленого тарифу для ВДЕ, до яких відносяться БГУ;
 • Значно вищий рівень розвитку та вдосконалення технологій отримання біогазу з широкого спектру можливої сировини;
 • Спрощення для клієнта експлуатації установок виробництва біогазу;
 • Загострення проблем утилізації побутових відходів та відходів тваринництва;
 • Більше уваги до економічних розрахунків та краще розуміння варіантів використання переваг технологій виробництва біогазу.

ВКФ «Агротех Консалт» пропонує своїм клієнтам тільки якісне обладнання та послуги по утилізації й найефективнішої переробки органічних і неорганічних відходів.

Насоси для подачі біосубстрату в ферментери та проточні подрібнювачі виробництва Vogelsang належать до найякіснішого обладнання для БГУ.

Окрім насосів та подрібнювачів, завод Vogelsang розробив лінійку комбінованих агрегатів, в яких об’єднана робота насосу та подрібнювача.

Модулі для механічної підготовки біосубстрату фірма Фогельсанг почала виробляти в 2008 році. Перші модулі називалися — QuickMix, їх основна функція полагала в перемішуванні рідкого та сухого компоненту та подача суміші біосубстрату в ферментер.

З часом були розроблені модулі другого покоління — EnergyJet, та модулі підготовки біосубстрату третього покоління — CC-Cut, PreMix, Redunit.

Модуль для механічної підготовки біосубстрату CC-Cut (Vogelsang)

 

 

Модуль для механічної підготовки біосубстрату Redunit (Vogelsang)

Модулі для біогазових установок — що вони собою представляють?

Модулі для БГУ, що виготовляє фірма Фогельсанг, нажаль, не виробляють біогаз. Але, це агрегати, які виконують якіснуя механічну обробку біосубстрату для ферментерів БГУ.

В чому сенс застосування сучасного модуля PreMix на БГУ?

Агрегат для проточного подрібнення

Модуль має компактну конструкцію. Він забезпечить додаткове подрібнення та перемішування вмісту біосубстрату.

Як показують експерименти — чим дрібнішими будуть частки в біосубстраті, тим більшою стане площа поверхні органічних речовин на якій можуть працювати бактерії, тим більший об’єм органічної речовини буде підлягати хімічному розкладанню бактеріями, тим більшим буде в решті решт об’єм виробленого біогазу.

Одна із компаній сусідньої країни, яка замовила всього один проточний подрібнювач RotaCut, до речі, підглянувши до сусіднього підпреємства, де такий подрібнювач вже стояв раніше. Встановили подрібнювач останнім в ланцюжку подрібнення відходів. Покупець зазначив, що вихід біогазу збільшився на 25%! Фактично, це показово, наскільки потрібно ретельно підходити до проектування біогазової установки та встановлення всіх потрібних агрегатів для якісної обробки органічних відходів перед подачею біосуміші у ферментер.

Особливо актуальним виглядає застосування модулів PreMix на біогазових станціях в Україні. Переважна кількість біогазових станцій (біогазових заводів) не досягає запроектованих виробничих параметрів по кількості виробництва біогазу. Підвищення ефективності біогазових установок – доведена на практиці дія та функція цього обладнання.

Функції модуля підготовки біосубстрату

Популярність на ринку цим агрегатам надав той факт, що це обладнання виконує послідовно три функції:

 • Перемішування сухих, твердих та рідких компонентів.
 • Додаткове подрібнення цих компонентів в складі суміші біосубстрату.
 • Дозована подача готового біосубстрату в ферментер для споживання анаеробним бактеріям, які виділяють біогаз.

Ці три функції виконуються автоматично, без втручання в керування процесами персоналу БГУ.

В чому переваги застосування модулів Vogelsang PreMix, RedUnit на БГУ?

 • В модулі поєднуються два якісних та випробуваних агрегати: проточний подрібнювач RotaCut та нагнітаючий ексцентрично шнековий насос СС;
 • Компактна побудова модулів дає змогу зекономити місце в машинному залі;
 • Доступні до поставки декілька типів конфігурацій під різні умови подачі біосубстрату;
 • Блок управління модуля оптимально належним чином координує роботу насоса та подрібнювача;
 • Блок управління дає змогу фахівцям оптимально контролювати та змінювати параметри роботи комбінованого модуля по інтернету, у віддаленому режимі.

Якщо Ви експлуатуєте біогазову станцію та стикаєтесь с певними проблемами, то зверніться до фахівців ВКФ «Агротех Консалт». Ви зможете долучити до вирішення Ваших проблем досвідчених фахівців з Німеччини з величезним технічним досвідом.

Модулі PreMix Vogelsang успішно експлуатуються на сотнях БГУ в усьому світі, а фахівці фірми Фогельсанг вважаються найкращими в справі механічної підготовки біосубстрату в Німеччині.

ВКФ «Агротех Консалт» пропонує українським споживачам весь асортимент обладнання виробництва Vogelsang Німеччина. Це насамперед роторні самовсмоктуючі насоси, ексцентрично-шнекові насоси СС та проточні подрібнювачі різних типів RotaCut, дробарки XRipper.