Головки розподілення

0
162
Головки розподілення рідкого гною
Розподільча головка DosiMat LVX встановлена на культиваторі Vogelsang XTill

Для отримання максимальної користі від гною, відпрацьованого біосубстрату та інших рідких відходів, провідні агропідприємства світу використовують спеціалізовану техніку.

Подібне обладнання виготовляють більше десятка європейських компаній, але одна із найбільш впізнаваних за якістю та надійністю серед фермерів являється — Vogelsang (Німеччина).

Саме німецька фірма Vogelsang пропонує різні розробки по утилізаціїї і внесенню органічних добрив на поля, і це перед усім:

Також Vogelsang виробляє різне обладнання для БГУ і багато іншого устаткування, але то вже інша історія. А ми зупинимось на темі по внесенню органіки на поля. Отже…

Методи внесення органіки — є над чим замислитись…

Більшість фермерів вносить добрива на поле на його поверхню, шляхом розливання або на невеличку глубину – до 5 см, що є оптимальним рішенням. Звісно, результат в обох випадках буде різним.

Для такого внесення використовується наступна техніка і робоче обладнання:

Тут треба вказати, що внесення добрив на поле може виконуватися з бочкою, або без неї, що дуже відрізняється, про що ми писали у відповідній статті.

У разі використання шлангових систем внесення або бочки цистерни з навісними шланговими системами, обов’язково встановлюється навісний розподілювач гною, або як його називають – розподілюючий модуль, головка розподілення.

Розподільча головка ExaCut ECL на навісній шланговій системі Vogelsang UniSpread
Розподільча головка ExaCut ECL на навісній шланговій системі Vogelsang UniSpread

Саме розподілюючі модулі відповідають за рівномірне розподілення і подачу рідкого гною до навісних систем розподілення і внесення гною в однаковій пропорції по всій його ширині.

Це дуже критичний момент, від якого залежить рівномірне зростання посівних культур по всій обробленій площі землі.

Звичайно, якщо фінансування та кількість гною для живлення грунту мінімальне, як і система внесення органіки – до 8 метрів, то деякі підприємці використовують примітивні саморобні розподілювачі з декількох шлангів або ж розприскуючу форсунку.

Форсунка та саморобні розподілювачі рідкого гною
Форсунка та недорогі розподілювачі рідкого гною

Але, якщо площа обробки поля велика, кількість гною велика, навісна система для внесення шириною не менше 9 метрів (інакше людина буде тільки то і робити, що їздити цілими днями по полю), то без професійної, технічно вдосконаленої системи внесення рідкого гною не обійтися. Та і результат рівномірного підживлення землі буде зовсім інакший!

Таким чином, інженери німецької фірми Vogelsang за багато років розробили унікальні розподільчі головки — DosiMat (DMX, LVX) і ExaCut (ECL, ECQ, ETX).

На що опиралися інженери при своїх розробках? Давайте ознайомимося!

Сучасні вимоги до систем внесення

Найважливіші характеристики систем внесення органічних добрив з урахуванням сучасних змін клімату у світі наступні:

  • Максимальна швидкість внесення великої кількості добрив;
  • Максимальна ширина системи внесення гною, що підвищує швидкість обробки землі;
  • Максимально точний/рівномірний розподіл рідкого гною по всій площі, навіть при несприятливих погодних умов (сильний вітер);
  • Можливість регулювати кількість гною для внесення на 1 Га землі;
  • Безаварійна робота системи з мінімальним механічним зносом;
  • Можливість додаткового подрібнення наявного у рідких відходах засмічення;
  • Задіяти при внесенні 100% поживних речовин органіки;
  • Забезпечити відсутність неприємного запаху при внесенні;
  • Мінімальна вага системи;
  • Компактність та зручність навісної системи при транспортуванні, можливість її складання.

Також є певні норми для вирощування максимально здорових рослин, на які теж опираються розробники.

Правила внесення органіки

Правила внесення органіки на поля з точки зору науковців наступні:

  • Невелика відстань від місця внесення до кореневої системи рослини, яка складає — до 30 см. В іншому випадку поживні речовини не дістануться коренів і фермер не зможе отримати очікувану кількість врожаю.
  • Органічні добрива вносяться на короткострокову потребу рослини з урахуванням особливостей поточного грунту.
  • Забезпечити недопускання потрапляння азотних сполук у грунтові води, що зазвичай відбувається при надмірному підживленню землі.

Всі вищезазначені правила можуть дотримуватися тільки високоякісним обладнанням!

До речі, одне із порівнянь як вносяться добрива класичною, знайомою для багатьох шланговою системою та за допомогою культиватора XTill можете подивитись у відео на ютуб-каналі ВКФ Агротех Консалт.

Тепер розглянемо розподільчі головки Vogelsang.

Головки розподілення рідкого гною Vogelsang

DosiMat DMX

Розподільча головка DosiMat DMX – гарантує точне та гарантоване розподілення рідких відходів у великій та малій кількості без необхідності переоснащення навісної системи.

Рідкий гній подається до головки зверху, де ротор рівномірно його розподіляє між виходами. У головці присутній вмонтований ріжучий механізм, який подрібнює всі потрапляючі до нього з відходами волокна та тверді засмічення. Також характеризується зручністю по техобслуговуванні.

Розподільча головка DosiMat DMX - будова

ExaCut ECL

Розподільча головка ExaCut ECL – характеризується компактністю та плавним, завдяки роторній системі на гідравлічному приводі, рівномірним розподіленням рідкої органіки на 20-48 виходів. Саморегулюючись та самозаточуючись система подрібнення забезпечує довготривалу безаварійну роботу головки на протязі багатьох років. Також має сепаратор важких частин – відокремлює камені, що запобігає блокуванню системи або забиттю шлангів навісної системи чужорідним твердим засміченням.

Розподільча головка ExaCut ECL - будова

ExaCut ETX

Розподільча головка ExaCut ETX – характеризується потужністю, надійністю та іноваційністю розподілення рідких добрив за ексцентричним принципом роботи. Це істотно зменшує механічне навантаження на підшипники та ущільнювачі головки, що збільшує термін її експлуатації. Також присутня система подрібнення від сторонніх засмічень.

Розподільча головка ExaCut ETX - будова

Принцип роботи сучасних розподільчих головок ExaCut оснований на автоматичній перемінній подачі в кожен із вихідних шлангів порцій з рідини та повітря, за швидкістю до 200 разів за хвилину, що і дає змогу забезпечити рівномірне розподілення рідини.

Характерні особливості і переваги розподільчих головок Vogelsang

  • Точний і рівномірний розподіл добрив з відхиленням до 2% при 15-20 виходах та до 5% при 36 виходах;
  • Надійна та ефективна експлуатація головки, на протязі 10-15 років;
  • Присутність системи подрібнення соломи, волокон, а також відокремлення каменів та інших важких частин із гною;
  • Простота та зручність в обслуговуванні головки, навіть без наявності спецінструменту!

Також звертаємо увагу, що розподільчі головки можна використовувати не тільки для розподілення рідкого гною для внесення на поля, але для розподілення і других рідин.

Окрім використання головок з навісним обладнанням для внесення Vogelsang, їх також можна використовувати з навісними системами внесення гною інших виробників.

Розподільча головка Dosimat LVX на дисковій бороні
Розподільча головка Dosimat LVX на дисковій бороні

ВКФ «Агротех Консалт» являється офіційним представником та постачальником обладнання для ефективного ведення тваринницького бізнесу від Vogelsang та інших провідних світових компаній.

Якщо Ви бажаєте купити розподільчі головки Vogelsang DosiMat, ExaCut або навісні системи внесення рідких органічних добрив дзвоніть до ВКФ «Агротех Консалт». Ми надамо Вам вичерпну інформацію та найкращі умови придбання!

Розподільчі головки у продажу

Розподільча головка DosiMat DMX
Розподільча головка DosiMat DMX (Vogelsang)

Розподільча головка ExaCut ECL
Розподільча головка ExaCut ECL (Vogelsang)

Розподільча головка ExaCut ETX
Розподільча головка ExaCut ETX (Vogelsang)

Розподільча головка ExaCut ECQ (Vogelsang)
Розподільча головка ExaCut ECQ (Vogelsang)