Плівкові гноєсховища із геомембрани високої щільності HDPE
Тимчасове накопичення та зберігання гною є необхідним технологічним процесом в процесі оптимального використання та утилізації органічних відходів тваринництва.
Фактично, без лагун для зберігання рідких відходів не можна собі уявити технологічно сучасну, навіть невелику ферму, неважливо з свинями, або з коровами.
Що таке «лагуна» в галузі тваринництва?
Романтичним словом «лагуна» серед фахівців промислового тваринництва та свинарства називається гноєсховище великих розмірів, стінки якого зроблені з ущільненого грунта.
Якщо ж стінки гноєсховища зроблені з бетону, або металу, а об’єм не перевищує 500м3, то це вже буде називатися простіше — гноєзбірник.
Для чого взагалі потрібне гноєсховище?
Після того, як стало зрозумілим, для чого треба гноєсховище, виникають наступні питання:
- Який розмір гноєсховища мені потрібен?
- Який тип гноєсховища слід вибрати?
- В чому відмінності, та які переваги мають певні типи?
Взагалі, матеріалом для спорудження збірників для рідкого гною можуть бути:
- Армований бетон;
- Нержавіюча сталь;
- Ущільнений грунт.
Кожен з варіантів гноєсховищ має свої переваги і недоліки.
Для українських фермерів при виборі потрібного варіанта вирішальним факторами виступають простота та вартість. В цьому сенсі безперечним фаворитом для фермерів виступають грунтові лагуни з гідроізоляцією з поліетиленової геомембрани, яка є плівкою високої щільності.
Серед вирішальних факторів при виборі типу гноєсховища на користь лагуни виступають:
- Наявність достатньої площі землі;
- Простота спорудження лагуни з плівки;
- Відносно низька ціна такого гноєсховища;
- Чудові фізико-хімічні властивості плівки для тривалого зберігання органічних і неорганічних відходів.
Типи лагун
В залежності від потреб господарства, ми облаштовуємо:
1. Лагуни відкритого типу — класичне плівкове гноєсховище.
2. Лагуни закритого типу — окрім гідроізоляції грунту, на поверхню гноєсховища також вкладається геомембрана, яка закриває резервувар з гноєм від навколишнього середовища. Верхній шар плівки підтримується плаваючими на поверхні гною поплавками. Фактично, відходи знаходяться в «мішку». Закриті лагуни більш коштовні, але вони практично не виділяють у повітря аміачні запахи та не заповнюються дощовою водою. Якщо гноєсховище знаходиться поблизу населенного пункту, цей варіант найбільш оптимальний.
У деяких випадках, коли на поверхні грунту присутні гострі виступи із каміння, то для підвищення надійності зберігання відходів, на грунт попередньо вкладається армований шар іх геотекстилю. І тільки на нього, вкладається геомембрана.
Гноєсховища з використанням м’яких гідроізолюючих мембран почали будувати в Нідерландах на початку 2000 років. Голандці завжди були одними з перших у новітніх розробках для промислового тваринництва, та й коли йшлося про пошуки дешевих альтернатив в будівництві.
Спочатку голандські будівельники в якості гідроізолюючого шару гноєсховища використовували ПВХ плівку. Після розповсюдження технологій виробництва рулонних матеріалів з поліетилену високої щільності почалися перші спроби використання поліетилену HDPE для гноєсховищ та полігонів ТПВ (твердих побутових відходів).
Характеристики геомембрани HDPE
Та геомембрана, яку використовує компанія ВКФ Агротех Консалт має наступні характеристики:
- Товщина: 0.75, 1, 1.5, 2, 2.5 мм.
- Температурний режим експлуатації: від -50 °C до +60 °С.
- Термін експлуатації — від 50 років.
- Виробник — ЄС.
Плівка поставляється в рулонах, шириною 5,3 м та довжиною 100 м.п. При фізичному пошкодженні через непередбачувальні обставини, геомембрана легко ремонтується.
У наступному короткому відео — демонстрація облаштування лагуни (зварювання геомембрани спеціальним паяльним обладнанням):
Фахівці ВКФ «Агротех Консалт» мають багаторічний досвід спорудження десятків гноєсховищ з мембрани HDPE. Перша лагуна була споруджена нами в Вінницькій області в 2008 році. З тих пір кількість споруджених в Україні гноєсховищ з плівки досягла більше дев’яноста штук, та щороку зростає.
Матеріал першої лагуни не зазнав ніяких пошкоджень від впливу атмосферних явищ, зберігає всі гідроізолюючі властивості та підтверджує найкращі обіцянки виробників мембрани. Гноєсховище функціонує вже 13 років без зауважень.
ВКФ «Агротех Консалт» турбується про свою позитивну репутацію. Ми не шукаємо швидких тимчасових заробітків, надаємо об’єктивну інформацію про проблеми та вартість їх вирішення. Ми пропонуємо клієнтам завжди якісні перевірені матеріали та власні роботи.
Ми несемо відповідальність за належне функціонування гноєсховища та обладнання в ньому.
Важливий фактор: ми пропонуємо спорудження гноєсховища, лагуни в комплекті з обладнанням для перемішування та викачки гною — міксери, відцентрові і роторні насоси, сепаратори, тощо. Клієнт отримує багато пов’язаних послуг по роботі з відходами з одних рук. Одна юридична особа несе відповідальність за результат роботи, що дає фермеру більшу безпеку , більше впевненості в працездатності всієї технології роботи з рідким гноєм.
Якщо у Вас виникла потреба спорудження гноєсховища, телефонуйте нам в офіс.
Ви отримаєте безкоштовну консультацію від фахівців. Дізнаєтеся про ціни на спорудження гноєсховищ, та отримаєте конкретну пропозицію для Вашого об’єкту.