Насоси для біогазових установок (БГУ)

0
117
Два з десяти роторних насосів Vogelsang на біогазовій установці Albertstroom

На більшості виробництв, без великої кількості насосів, трубопроводів, засувок і т.д. просто не обійтись. Біогазові установки (БГУ) також відносяться до таких виробництв — з інтенсивним використанням великої кількості насосів. На БГУ, в процесі виробництва біогазу, спеціально створюються суміші різної консистенції, а в технологічних процесах створюються різні рідини. Насоси на БГУ потрібні не тільки для перекачки густого біосубстрату. Для того щоб на біогазовій установці всі процеси поєднати в єдину технологічну систему — замкнутий контур, використовують різні типи насосів.

Насоси для біогазового виробництва. Типи насосів для БГУ

Наступні типи насосів знайшли застосування на БГУ:

  • Екцентрично-шнекові (екцентрошнекові) насоси;
  • Роторні (кулачкові) насоси;
  • Відцентрові погружні;
  • Відцентрові насоси сухої установки;

Підбір типу насосу на БГУ здійснюється точно таких же принципах, як і в загальній промисловості:

  • для більш рідких сумішей може підійти відцентровий насос з великою швидкістю обертів;
  • для в’язких та густих речовин підійдуть виключно позитивно нагнітаючі насоси з низькими обертами — роторні, ексцентрошнекові.

1. Екцентрично-шнекові насоси

Екцентрично-шнековий (екцентрошнековий) насос — представляє собою агрегат з гвинтовим металевим ротором, який рухається по горизонтальній та вертикальній осях в середині нерухомого статора, виготовленного з міцного еластоміру. Ротор герметично підігнаний під статор, тому в агрегаті при роботі устворюється потужне всмоктування. Насос працює на невеликих обертах, проштовхуючи наперед густу/в’язку речовину. Надзвичайно важливим для керування складними біологічними процесами на промисловій біогазовій станції є дозуюча можливість цих насосів. До того ж, екцентрошнекові насоси працює без пульсації.

Як працює ексцентрично-шнековий насос дивися на нашому — каналі ВКФ Агротех Консалт.

Популярні екцентрошнекові насоси, які використовують на біогазовому виробництві для перекачки біосубстрату — Vogelsang CC-серії.

Популярні екцентрошнекові насоси, які використовують при біогазовому виробництві для перекачки біосубстрату - Vogelsang CC-серії
Екцентрично-шнековий насос Vogelsang CC-серії на біогазовому виробництві

2. Роторні насоси

Якщо використовуються роторні насоси, то у них є одна важлива перевага перед шнековими. Вони можуть легко змінювати і продуктивність, і напрямок перекачки. Без втрат продуктивності та потужності всмоктування такі насоси виконують універсальні завдання по перекачці. Регулювання продуктивності перекачки в насосах Vogelsang здійснюється за рахунок зменшення кількості обертів електроприводу.

Роторний насос Vogelsang VX186-130Q може працювати як центральна насосна станція БГУ. Насос, підключений до кількох трубопроводів з автоматичними засувками, може по команді з центрального пульта управління викачувати та заповнювати декілька ферментерів БГУ, додавати в необхідній кількості необхідні рідкі компоненти, тощо.

В Німеччині працюють біогазові станції, на яких задіяно всього два потужних роторних насоса Vogelsang та декілька проточних мацераторів RotaCut.

Особливістю роторних насосів є їх виключно компактні габаритні розміри. Це дозволяє ставити насоси у вже існуючі машинні зали БГУ, наприклад на заміну незадовільно працюючих відцентрових насосів.

Популярні роторні насоси, які використовують на біогазовому виробництві для перекачки суспензії, дигестату — Vogelsang VX-серії.

Роторний насос Vogelsang VX-серії
Роторний насос Vogelsang VX-серії

3. Відцентрові насоси

На БГУ, як і в інших галузях промисловості, працює відоме правило підбора насосів: якщо рідину або суміш може перекачати відцентровий насос, то цей варіант буде самим дешевим з точки зору ціни придбання насосу а також з погляду на експлуатаційні витрати.

Зможе, чи не зможе впоратися с завданням відцентровий насос залежить перед усім від в’язкості та густоти рідини або суміши, а також її гомогенності. Дуже рідкі рідини на біогазових станціях перекачують переважно недорогими відцентровими насосами.

Наші насоси та міксери мають неперевершені технічні характеристики.

Напірні параметри відцентрових насосів ТМР3 є найвищих стандартів. Насос видає тиск рідини до 3,8 Бар. Продуктивність до 400 м3/год.

Фекальні насоси високого тиску ТМНР
Віцентровий насос високого тиску ТМНР для перекачки гною

Потужність перемішування міксерів TMR значно краща ніж будь яких інших. В наявності на складах є недорогі версії з покриттям корпусів спеціальним керамічним покриттям, яке надає приблизно такуж кислотовідпорність, як нержавіюча сталь.

Ефективний радіус перемішування гною у TMR 110 становить – від 16 до 20 м

Пропеллери та корпуса електродвигунів наших погружних насосів та міксерів навіть в стандартному виконання виготовлені з нержавіючої сталі.

Популярні відцентрові насоси, які використовують на біогазовому виробництві — Stallkamp TMHP, TMP.

Зважаючи на те, що процеси на БГУ проходять не в нейтральному, а в кислотному середовищі (РН 5-5,5), відцентрові погружні насоси використовують здебільшого виготовлені з нержавіючої сталі.

ВКФ «Агротех Консалт» багато років спеціалізується на постачанні обладнання для сільськогосподарського сектору та біогазових установок. В нашому асортименті є надійні та потужні відцентрові та роторні насоси виробництва Німеччина. Ми в змозі підібрати необхідний за технічними параметрами та ціною насос. Крім насосного обладнання для БГУ ми пропонуємо високоякісні занурювальні мішалки для ферментерів, їх гарантійне обслуговування та швидкий сервіс.

А для завершення технологічного циклу використання та утилізації органічних відходів ми пропонуємо сучасні навісні системи внесення відпрацьованного дигестату БГУ в землю в якості цінного органічного добрива для рослин.

Про модулі перемішування та механічної обробки органічних інгредієнтів для біосубстрата біогазової установки читайте на — сайті agrotex.info тут.

ВІДГУКИ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь