Проектування біогазових установок (БГУ)

0
396
Проекти біогазових установок (БГУ)

Кількість БГУ, що працює сьогодні в Україні абсолютно недостатня, особливо при надвисоких цінах на природній газ. Сектор біогазу не отримав необхідного фінансування та підтримки держави. Але біогазові установки в секторі сільського господарства безперечно мають великі перспективи та виправданий економічний сенс для розбудови навіть без «зеленого тарифу».

Невеликі БГУ на сировині від сільського господарства та тваринництва (органічні відходи — гній, рослинні залишки після прибирання врожаю та ін.), потужністю від 100 до 500 кВт можуть забезпечити власнику, та громадам в сільській місцевості енергонезалежність, забезпечення тепловою енергією, прибутки за рахунок більш глибокої переробки органічних відходів, тощо.

Наявний рівень розвитку БГУ та біогазового сектору взагалі, свідчить про великі дисбаланси розвитку та значні невикористані резерви.

Не секрет, що робота БГУ – це технічно складний процесс, з використанням широкого спектру необхідних знань з біології, механіки та інш. На жаль, вітчизняні проектанти БГУ, яких досить мало, на практиці не можуть забезпечити належний рівень проектів, правильне функціонування біогазових установок та прогнозовану ефективність.

Єдиним величезним плюсом, на який реагували недалекоглядні інвестори, це була низька вартість проектування БГУ, та запланована сума закупівлі для механічного обладнання для БГУ. Більшість БГУ, збудовані останнім часом за проектами вітчизняних фірм, не можуть досягти запланованої потужності в виробництві біогазу, та відповідно електроенергії. Майже всі БГУ України, можливо за виключенням БГУ «Гуд Веллі Україна» під Калушем (яку якісно спроектували за кордоном), працюють на 60-70% від запланованої потужності. Це призводить до колосальних збитків інвесторів.

З погляду на відсутність в Україні проектних організацій, які б гарантували якість, ми пропонуємо скористатися послугами наших партнерів, відомих фірм-проектантів БГУ з Німеччини. В активі цих фірм — десятки реалізованих проектів, які прекрасно функціонують на теріторії Німеччини, Чехії, Польщі. На ці працюючі БГУ можна подивитися живцем, поспілкуватися з власниками, подивитися економічні показники.

Ми забезпечимо відвідання та ознайомлення з декількома проектами наших партнерів.
Потім, в тісній співпраці з українським замовником, нашим партнером-проектантом ми здійснимо супроводження проекту, поставки та експлуатацію механічного та насосного обладнання для цієї БГУ. Надалі будемо забезпечувати технічне супроводження експлуатації збудованої біогазової установки.

Вартість проектування біогазової установки німецькими фахівцями

З погляду на підвищення рівня життя та заробітних плат в Україні вартість послуг проектантів з Німеччини не виглядає захмарно неприйнятною. Вона може бути на 30% вище, ніж Вам запропонують українські інженерні компанії. А за рахунок 100% відповідального ставлення до запланованої потужності БГУ, та з погляду на значно вищій рівень інженерної думки та практичного досвіду – це буде значно правильнішим рішенням для інвестора.

Вартість проектних робіт за БГУ різної потужністю, але на стандартній сировині (на кукурудзяному силосі та гною) буде приблизно однаковою.

Наприклад, вартість проектування біогазової станції потужністю 500 кВт складає приблизно 120-150 тисяч євро.

При конкретних перемовинах та обговоренні стандартних рішень, вартість проекту може бути і меншою.

Проекти біогазових установок з Німеччини гнучко враховують можливості будівельного сектору на місці спорудження БГУ. Ніхто не буде заставляти, образно кажучи, «везти бетон з Німеччини». БГУ, спроектовані нашими партнерами, гарантовано будуть значно дешевшими в експлуатації.

Інвестор, який планує побудувати БГУ потужністю 500 кВт, має розраховувати на суму необхідних інвестицій приблизно 0,9 — 1,3 млн. євро.

Якщо у Вас виникла ідея або виробнича необхідність збудувати біогазову установку, то звертайтесь до фахівців ВКФ «Агротех Консалт».

Ми використаємо всі свої можливості, багаторічні контакті в Німеччині, щоб спроектувати БГУ недорого та оптимально.

Додаткову інформацію про можливості та особливості розвитку відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) в Україні, та біогазового сектора окремо, читайте за посиланням «Біогазова галузь України — тренди 2022«.