Системи охолодження повітря

0
386
Системи охолодження повітря високого та низького тиску

Туман – атмосферне явище, яке можна спостерігати при скупченні великої кількості водяних мікрокрапельок, виникаючих при конденсації водяної пари у повітрі. Так формується суцільна завіса або хмара. При контакті з туманом, людина відчуває деяку прохолоду та вологість, стає легше дихати.

Саме ці властивості туману надають значне покращення самопочуття тварин у приміщеннях в літню спеку. В результаті, сприятливі умови проживання тварин підвищує економічну рентабельність тваринницького бізнесу.

Система туманоутворення – технологічне обладнання, яке забезпечує розпилення води з ціллю створити у приміщенні або за його межами комфортне кліматичне середовище (мікроклімат).

Сфери використання туманоутворення

Системи туманоутворення, або як їх ще називають – системи охолодження повітря високого та низького тиску використовують в наступних випадках:

 • Приміщення тваринницьких комплексів – корівники, свиноферми, пташники;
 • Заклади харчування – ресторани, кафе, відкриті площадки;
 • Теплиці та оранжереї по вирощуванню різних рослин;
 • Магазини, відкриті продуктові лотки – для збереження свіжості овочів, фруктів та іншої рослинності;
 • Ландшафтний дизайн;
 • Промислові приміщення з високою запиленістю, будівельні майданчики – для придушення пилу та інше.

Тобто, системи охолодження повітря використовують у тих випадках, коли задіяти кондиціонер або інше технологічне обладнання неможливо або недоцільно.

Система охолодження повітря у свинарнику
Система охолодження повітря (туманоутворення) у свинарнику

Система туманоутворення здатна:

 • Знизити температуру повітря у приміщенні на 2-8 градусів;
 • Збільшити вологість повітря;
 • Зменшити кількість забруднюючого в повітрі пилу, придушити його до долу.

Принцип роботи та характеристики системи охолодження повітря

Система туманоутворення – обладнання, яке забезпечує розпилення води у дрібнодисперсному вигляді, де діаметр краплини в середньому становить 10 мкм.

Такі дрібні краплини при потраплянні у повітря з високою температурою перетворюються у парообразний стан, активно поглинаючи тепло. А як ми знаємо із закону фізики, що енергія не пропадає, а переходить із одної форми в іншу, то як раз тепло і є тією енергією, яка формує пару із води.

Треба також зазначити, що чим вище температура навколишнього середовища та нижча відносна вологість, тим активніше проходить процес перетворення води на пару, тобто охолодження повітря стає більш ефективним.

Звичайно, для підвищення ефективності охолодження повітря у корівниках та інших приміщеннях можна задіяти ще деяке обладнання, наприклад – великі стельові вентилятори. Вони забезпечують потужне перемішування повітря – до 500 000 м3 в годину.

Система охолодження повітря складається з наступних компонентів:

 • Водопровідні поліамідні або із нержавіючої сталі труби, діаметром 6-9 мм;
 • Туманоутворюючі форсунки, які забезпечують розпилення мікрокапель води – від 1 до 15 мкм;
 • Насоса (компрессора) високого або низького тиску.

Система дуже проста – монтується система труб, до яких в зазначених місцях під’єднуються розпилюючі форсунки. Насос прокачує по контуру воду, а форсунки під деяким тиском її розпилюють.

Форсунки високого тиску - з чого складаються. Купити купити
Форсунки високого тиску Idrotech

Тут дуже важливо правильно розрахувати об’єм приміщення, його висоту, кількість тварин, який мікроклімат в приміщенні у літню спеку (температура/вологість), регіон знаходження тваринницького комплексу, якість води для розпилення. Адже від цих параметрів залежить кінцевий результат від встановлення такої системи охолодження повітря. Довіряйте ці питання тільки фаховим спеціалістам!

Ідеальними характеристиками навколишнього середовища, при яких система туманоутворення при належному монтажу буде працювати з найвищою ефективністю являються:

 • Температура повітря від 29 до 45 °С;
 • Відносна вологість повітря від 40 до 80%.

Якщо вологість повітря нижче 40% ефект охолодження буде найкращим!

Тепер зверніть увагу на різницю між системами охолодження повітря високого і низького тиску:

Характеристики
Система охолодження повітря високого тиску Система охолодження повітря низького тиску
Робочий тиск  50-100 Бар 2-4 Бар
Розмір крапель 1-15 мікрон 15-30 мікрон
Ступінь охолодження повітря 6-8 °С 3-5 °С

 

При монтажу, ми використовуємо стійкі до агресивних речовин та середовищ комплектуючі, які мають довготривалий термін безаварійної роботи.

Розпилюючі форсунки встановлюються у визначених місцях та під’єднуються до трубопроводного контуру у самому кінці, в залежності від умов використання системи охолодження.

Компанія ВКФ Агротех Консалт встановлює тільки перевірену високими стандартами систему туманоутворення і охолодження повітря італійського виробника – Idrobase.

Якщо Ви бажаєте купити систему охолодження повітря високого або низького тиску, встановити її на своїй фермі, або у Вас виникли питання щодо методів створення оптимального мікроклімату в приміщеннях з тваринами, дзвоніть до нас і ми надамо Вам вичерпну інформацію, а також запропонуємо обладнання по найкращій ціні.

На наших складах також є запасні частини та окремі компоненти системи туманоутворення, тому ми готові забезпечити охолодження повітря у корівнику, свинарнику, птахокомплексі або інших приміщеннях у найкоротший час!

Будемо раді співпрацювати з Вами.