ВКФ «Агротех Консалт» багато років спеціалізується на консультаціях по сучасним технологіям та поставках обладнання для правильного поводження з рідкими відходами та подальшого використання органічних відходів в сільському господарстві та промисловості.
Нашими багаторічними партнерами по співпраці є декілька провідних фірм, виробників спеціалізованого обладнання для утилізації відходів, з Німеччини.
Дуже часто, при консультаціях на фермах у клієнтів або на виставках нас запитують про сучасні технології утилізації відходів тваринництва, птахівництва та свинарства. В двох фразах про це розказати неможливо, але ми спробуємо на сторінках нашого сайту надати максимально актуальну та повну інформацію з цих питаннь.
Проблема утилізації значної кількості відходів є невід’ємною складовою частиною технологій промислового розведення домашніх тварин та виробництва м’яса. Й, якщо до повних полиць з м’ясом в магазинах споживач відноситься дуже позитивно, то до іншої «сторони медалі», віликої кількості відходів, ставлення вкрай негативне та іноді агресивно-негативне.
Невідомі до певного часу, або відомі вузькому колу фахівців, але неправильно вирішувальні проблеми утилізації відходів вийшли на передній план та набули для суспільства значної гостроти.
За останні десять років в Україні було збудовано багато сучасних комплексів для промислового утримання тварин. Україна стала експортером м’яса в багато країн Європи та Сходу. В технології утримання зроблені колосальні інвестиції.
Переконати виробників м’яса, великих та маленьких, в необхідності інвестицій в безпечну для суспільства утилізацію відходів, дуже складно. ВКФ «Агротех Консалт» займається цим на протязі останніх п’ятнадцяти років. Дуже мало фахівців в Україні повністю володіють актуальними знаннями в питаннях БЕЗПЕЧНОЇ утилізації відходів та розуміють наявні методи вирішення цих проблем. Чому так сталося? Причин багато.
Найперша причина в тому, що фахівців в Україні, в принципі, стало дуже мало. Бути фахівцем в галузі утилізації відходів це – не престижно, дорого (тому що немає суспільного фінансування таких робіт), навіть спеціалізованих курсів в навчальних закладах таких немає. Але, не все так сумно. Тут, як і в інших питаннях, у нас є з кого брати приклад, поки що всліпу, довіряючи розробкам та поглядам на сучасну утилізацію відходів більш розвинутої Європи. Давайте сформулюємо основні сучасні вимоги до утилізації відходів промислового тваринництва.
Сучасна технологія утилізації органічних відходів
Основні загальноприйняті засади сучасної утилізації органіки такі:
- Максимальне подальше використання корисних якостей органічних відходів, наскільки дозволяє розвиток технологій;
- Місцем остаточної утилізації органічних відходів визнане внесення в землю для живлення рослин;
- Методи утилізації/внесення повинні бути максимально безпечними для населення та навколишнього середовища: для підземних вод, для атмосфери, та для оптимального хімічного складу плодючого грунтів, для загальної біологічної безпеки людства;
- Суспільство та місцеві громади свідомо, з відповідальністю ставляться до існуючих технологій сільськогосподарського виробництва (наприклад м’яса), та розуміють, певним чином неприємні, особливості технології утилізації відходів;
- Відношення до органічних відходів не як до сміття, а як до сировини, що використовується в рослинництві та у відновлювальній енергетиці;
- Розробка нових методів та постійне вдосконалення технологій та правил внесення відпрацьованих органічних відходів;
- Відповідальне ставлення та покарання за недотримання правил утилізації відходів;
- Беззаперечна суспільна вимога, щодо правильної та безпечної утилізації відходів до суб’єктів господарювання, які технологічно отримують органічні відходи;
- Сувора відповідальність суб’єктів господарювання перед суспільством за безпечну та оптимальну утилізацію відходів;
- Дотримання визнаних наукових рекомендацій, щодо технологій та правил утилізації відходів.
Спираючись на ці основні правила, підприємства всіх розвинутих країн (перед усім Європи) діють в питаннях утилізації відходів.
ВКФ «Агротех Консалт» надає консультації в питаннях організації правильного поводження з органічними відходами на фермах та тваринницьких комплексах. Ми допомагаємо правильно організувати систему гноєвидалення з приміщень з тваринами, перекачку гною по підземним трубопроводам по території ферми. Після огляду планів територій комплексів, або при виїзді на місце до клієнта, ми визначаємо оптимальні місця розташування та розміри гноєзбірників, підбираємо насосне та перемішуюче обладнання. Ми допомагаємо клієнтам в спорудженні великих гноєсховищ з геомембрани (плівкових лагун).
Дивіться відео про роботу насосів та міксерів для гноєзбірників на нашому каналі в YouTube.
Ми запропонуємо Кліентові сучасне обладнання для правильного внесення рідких органічних добрив в землю. Проконсультуємо, як сформувати робочий комплект обладнання (купити та виготовити самим), для внесення рідкої органіки у великих об’ємах 1000-1500 м3 за день, в радіусі 20-30 км від місць зберігання, здійснюємо інші послуги в цій галузі.
Дивіться відео приклад роботи обладнання для транспортування та внесення рідкої органіки на нашому каналі в YouTube.
Спираючись на наш багаторічний досвід вирішення проблем з поводженням з рідким гноєм, та підтримку наших партнерів з Німеччини, ми вирішимо будь-які поставлені завдання. Дзвоніть, запитуйте наших фахівців. Ми сплануємо виїзд до Клієнта на місце для консультування.