Зростання цін на міндобрива. Як мінімізувати негативні наслідки? Як правильно вийти з ситуації?

0
149
Зростання цін на міндобрива. Як мінімізувати негативні наслідки? Як правильно вийти з ситуації?

Закони функціонування ринкової економіки вже давно ретельно вивчені. Роз’яснені основні фактори, які впливають на різні процеси. Існують багато фірм та організацій, які розробляють прогнози на майбутнє.

Але, поява у 2019 році коронавірусної інфекції COVID19 та його вплив на світову економіку перевернув самі сміливі уявлення про розвиток процесів та складний вплив факторів. Пандемія COVID19 вже зробила неможливі речі — майже знищила цілі галузі світової економіки (туризм, виставки, авіаперевезення, та інше). Важко передбачувана взаємодія попиту та пропозиції підняла ціни на природний газ до непередбачуваного ніким рівня. Зростання ціни в 4 рази застав багатьох неочікувано.

Разом із підніттям цін на газ, суттєво піднялися ціни і на мінеральні добрива. Нижче видно графік цін за останні роки:

Графік зміни цін на мінеральні добрива

Що робити з традиційним живленням рослин? Як виростити врожай та зберегти рентабельність?

Сільськогосподарські підприємства України зіштовхнулися з серйозними викликами. Багато хто впадає в легку паніку. Традиційні підходи з використанням мінеральних добрив можуть застосовуватися, але у виграші будуть ті, хто підійде до ситуації нестандартно, виважено та спокійно.

Кожна ситуація має дві сторони, дві протилежні сторони. Коли зникають якісь можливості, обов’язково виникає вільний простір для заповнення іншими можливостями. Саме такі переломні періоди дають сильний поштовх до розвитку нових революційних технологій. Так буде і в цей раз!

Але в конкретному випадку все простіше, ми поведемо розповідь не про якусь нову розробку, а про відомі давно європейські технології використання органічних відходів.

ВКФ «Агротех Консалт» багато років рекламує своїм клієнтам сучасні економічно ефективні методи утилізації органічних відходів. Ми пропонуємо сучасні зразки технологічного обладнання для такого використання. Ми рекламуємо правильні, безпечні методи використання гною, а не ті, що використовують сьогодні 90% українських підприємств.

При нових цінах на міндобрива, не буде іншого виходу, як використовувати всі наявні резерви. До таких резервів відноситься рідкі відходи життєдіяльності при промисловому птахівництві, свинарстві та тваринництві. Це дійсно величезні невикористані резерви, які значною мірою змогли би пом’якшити удар зростання цін на міндобрива.

Величезна помилка — розглядати гній тварин як сміття та «остаточний непотреб». Навпаки, в гноївці зберігається певна вартість. Гній може бути сировиною для певного виробництва (БГУ), використовуватися для підживлення рослин, тощо.

Чи можна замінити мінеральні добрива органічними? Так можна. Але не всі достаменно розуміють послідовність практичних кроків в напрямку використання органічних добрив.

Багато людей, або вважають цей шлях недоцільним та дуже складним, і тому нічого не роблять в цьому напрямку (поки, слава Богу, плодючість чорноземів дозволяє «виймати з себе результат» без великих вкладень). Інша велика частина підприємців навпаки, вважають все дуже простим та зрозумілим, використовуючи органічні відходи без сучасної техніки, через що досягають результатів , які далекі від оптимальних та можливих.

З посмішкою ми спостерігали за тим, як керівники деяких великих сільськогосподарських холдингів серйозно ставили проблему, та не могли її вирішити в обліку всередині підприємства, куди вносити витрати на внесення органіки: в собівартість виробництва м’яса, або в витрати в підрозділах рослинництва.

А не вирішивши для себе це питання, холдинги нічого не вкладали в організовану утилізацію органічний відходів. Добре, що на своїх територіях вони почувають себе впевнено, без проблем успішно протистоять будь-яким перевіркам та нападам місцевих екологічних органів . Тільки природу не можна обманути. Підземні води великих територій страждають та забруднюються. Проблеми наявності якісної питної води загострюються. Закриваючі очі на необхідні інвестиції в обладнання для безпечної утилізації відходів, виробники проблему по суті не вирішують.

Звернемо увагу, що утилізація органічний відходів аж ніяк не є збитковим проектом всередині підприємства при наявності хоча б 2000 Га землі в обробці.

В залежності від площі землі та кількості органічних відходів, повна окупність вартості технологічного обладнання складає від 6 місяців до 1,5 року!

Що треба, щоб правильно скористатися цими органічними відходами? Як найбільш ефективно їх використати?

Перекачка гною у бочку з системою внесення органічних відходівКоротко кажучи: потрібне знання технології використання відходів.

Фахівці ВКФ «Агротех Консалт» допомагають цього досягти, комплексно консультують клієнта і в залежності від наявних можливостей та побажань пропонують йому необхідний комплект обладнання для правильного використання органічних відходів.

Далі ми пропонуємо те, що у нас є , в наявності або під замовлення, а клієнт далі вирішує сам, у кого, де і коли він придбає цей комплект обладнання. При певних виробничих можливостях клієнта, та при достатньому технічному супроводі, деякі важливі елементи з цього комплекту можна зробити самому на місці.

Частково про системи внесення гною ми всже згадували у цій статті. Більш детально про комплект обладнання, який необхідний для правильної утилізації органічних відходів ферм ще будемо писати у наступних постах. Адже всі знання і багаторічний досвід провідних підприємств ЄС зразу і важко описати.

Які основні «пануючі у переважної більшості» підприємців погляди на утилізацію органіки в Україні?

Як и вище зазначено у статті, з утилізацією рідких відходів в Україні все дійсно погано. І ми можемо це стверджувати не з чиїхось слів, слів теоретиків. Наші менеджери кожний день відповідають на десятки дзвінків, ми робимо розрахунки та пропозиції, бачимо об’єкти та їх стан в реальності.

В декількох словах «актуальний девіз по утилізації відходів тваринництва» такий:

  • «очі б мої не бачили…»
  • «Так багато я не очікував…»
  • «Якомога дешевше та максимально дальше від власних тваринницьких приміщень…»
  • «Куди саме? Безпечно або небезпечно для середовища? – без різниці…»

Такий помилковий підхід необхідно кардинально змінити! Чому? Причини необхідності правильної утилізації відходів читайте на нашому сайті тут.

За той час, коли в Україні багато цікавилися обладнанням для перемішування та внесення гноївки (з недовірою крутячи пальцем біля скроні, почувши ціни обладнання), але мало хто серйозно вкладав гроші в цьому напрямку. В старій Європі, не втрачали з уваги питання використання та утилізації органіки. Це не дивно.

Зважаючи на рівень економіки, та густонаселенності, проблеми утилізації відчуваються в Європі в рази більш гостріше. Конкуренція на ринку сильніша. Від того помітний різний рівень розвитку відновлювальних джерел енергії — вітряки, біогазові установки, сучасні сміттєпереробні підприємства з виробництвом теплової енергії для опалення населених пунктів.

Правила оптимальної економічно ефективної утилізації органічних відходів такі:

  • Місце утилізації: поле, грунт;
  • Час внесення якомога довший: як до посіву, так і після посівів;
  • Швидке внесення (1000 м3/день та більше), велика кількість за короткий час;
  • Дозоване внесення, тільки розрахована кількість органіки на гектар;
  • Точний аналіз хімічного складу гною, що вноситься;
  • Рівномірне внесення для досягнення рівномірності росту та зрілості зерна;
  • Ширина навісних інструментів співпадає з іншим наявним обладнанням для обробки землі;
  • Боротьба з випаровуванням аміаку, зменшення неприємних запахів, повна заборона розбризкуючих форсунок;
  • Мінімально можливе заглиблення для зменшення витрат палива та механічних навантажень на інструмент та машину.

Цих правил дотримуються в більшості країн Європи. Ці правила законодавчо затверджені та з ними погодилися більшість виробників. Ці правила грунтуються на незмінних об’єктивних законах природи, які єдині для всього світу. Тому напевно теж саме дійсне для США та Бразилії.

Якщо у Вас є проблема утилізації органічних відходів, та Ви хочете все зробити правильно, то звертайтеся до наших фахівців. Дзвоніть по телефонам, замовляйте безкоштовний виїзд на об’єкт до Клієнта.

Ми маємо величезний досвід. Нашу фірму ВКФ «Агротех Консалт» знає багато підприємств. Наше обладнання працює на десятках комплексів України. Деяке обладнання ми виготовляємо самі. Ми працюємо в тісному багаторічному контакті з визнаними виробниками Німеччини. Ми користуємося підтримкою експертів-практиків з Німеччини.

Все, що для Вас невідоме та нове, для нас відоме та не раз перевірене на практиці.

З прикладами роботи нашого обладнання на фермах України Ви можете ознайомитися на нашому ютюб-каналі.

В роботі ми дотримуємося правила — «Пропонуємо тільки те що потрібне, а не те, що можна продати».

Відео з одним із порівнянь — як використовують органіку в Україні та ЄС

ВІДГУКИ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь