Молочна ферма. Правильний збір та видалення відходів: міксер 22 кВт проти корки в 2 м та насос 17 кВт

0
86
Система гноєвидалення на фермі: міксер 22 кВт проти корки в 2 м! Новий потужний насос 17 кВт
Встановлення міксера 22 кВт і насосу 11 кВт в гноєзбірник

Друзі, всім привіт! Звітуємо по одному з цікавих виконаних проектів нашою компанією «ВКФ Агротех Консалт».

Локація: Тернопільська обл.

Ситуація

На потужній молочній фермі ВРХ є декілька приміщень, в якості автоматичної системи гноєвидалення з приміщень використовується так звана «ФЛАШ-СИСТЕМА» («flush systems»).

Як працює «флеш система» в корівниках? Гній горизонтальним скрепером зчищається в бетонний лоток, який проходить через всі приміщення поперек та доходить до загального збірника. По лотку в збірник змиваються всі відходи від утримання. В лоток для покращення результату змиву подається рідка фракція гною зі збірника. Рух відходів по лотку здійснюється самотоком.

Гноєзбірник зроблений розміром 22м х 21 м х 5 м. З гноєзбірника насос перекачує гній ВРХ в гноєсховище, на відстань 200 м. Оператор може переключати напрямок потоку або на змив лотка, або на викачку зі збірника в лагуну.

Проблеми

Проблеми, з якими стикався клієнт, полягали в тому, що в збірнику не був передбачений міксер (мішалка гною),  тому гній був неперемішаний, неоднорідний, залишки соломи утворили на поверхні корку, товщиною в 1,5-2 м, а на дні зробилася велика товща осаду.

Гнойова корка, товщина 1,5-2 метри!
Гнойова корка в збірнику, товщина 1,5-2 метри!

Старий насос, який забирав гній з нижньої частини бетонного збірника став не в змозі перекачувати його загустілу форму. Періодично вміст збірника потрібно було виймати екскаватором та вивозити самоскидами. Певні частини збірника (21 х 20 х 5м) все одно були недоступними для стріли екскаватора, та в збірнику створилися острови, покриті рослинами, майже деревами.

Екскаватор вигрібає гноєзбірник, навантажуючи гній в самоскид
Екскаватор вигрібає гній із збірника та навантажує відходами самоскид

Клієнт більше не міг використовувати збірник на повну потужність, труби забивалися соломою, «флеш система» працювала погано.

Запропоноване рішення ВКФ Агротех Консалт:

  1. В гноєзбірнику потрібно встановити погружний міксер великої потужності.
  2. Замінити фекальний насос на професійний з системою подрібнення, більш потужний і продуктивний. Система зовнішнього подрібнення повинна була захистити насос від забивання соломою, та чужерідними засміченями.

Виконано:

1. В заповнений гноєзбірник був встановлений місток із нержавіючої сталі, виготовлений компанією ВКФ Агротех Консалт. На цьому містку встановлена оснастка для управління міксером. Міксер може повертатися на 160 градусів, та працювати на різній висоті, щоб перемішувати переважно корку, або донний осад.

Встановлений місток із нержавіючої сталі у заповнений гноєзбірник
Встановлений місток із нержавіючої сталі у заповнений гноєзбірник

2. На містку встановили погружний міксер для гною. Виробництва Німеччина, потужність 22 кВт. Продуктивність перемішування – до 7622 м3 на годину. Діаметр пропелера 775 мм, радіус перемішування 12-15 м.

Мішалка 22 кВт для гною
Мішалка 22 кВт для гною

3. На бокову стінку був змонтований погружний відцентровий насос високого тиску, з системою подрібнення рослинних включень. Виробнцтво Німеччина, потужність 17 кВт. Продуктивність перекачки – до 300 м3 на годину, робочий тиск – до 3.2 Бар.

Встановлення насосу 11 кВт та підключення його до трубопроводу гнучким рукавом
Встановлення насосу 11 кВт та підключення його до трубопроводу гнучким рукавом

До існуючого трубопроводу, насос був підключений «гнучким» рукавом, що дозволило працювати насосу на різній глибині гноєзбірника, і опускатись потрохи до дна, по мірі перемішування гною до однорідного стану.

5. Для полегшення монтажу, та досягнення більше швидкого результату, верхня корка частково була знята, наскільки доставав ковш екскаватора.

Результат

Після проведення запланованої реконструкції  ми отримали:

1. Перемішаний гній і безаварійну, швидку перекачку гною ВРХ.

Результат роботи німецького міксера через 3 години перемішування
Результат роботи німецького міксера через 3 години перемішування

2. Значно кращу роботу флеш-системи, потужний потік рідини для змиву лотка.

3. Повне спорожнення гноєзбірника насосом, без допомоги екскаватора з самоскидами.

4. Підготовлений гній для внесення в землю в якості органічного добрива.

Якщо у Вас виникли проблеми з  викачкою рідких відходів на фермі ВРХ, або складні завдання по поводженню і утилізації гною, органічних відходів, звертайтесь до ВКФ Агротех Консалт! За більше, ніж 10 років успішної роботи в Україні та використання сучасного досвіду країн Європи, ми знаємо, як вирішити будь-яке завдання поводження з гноєм.

Там, де інші безрезультатно закінчують, ми тільки починаємо.

Ми офіційні представники і сервіс партнери заводів по виробництву надійних спеціальних насосів, мішалок для сільського господарства та тваринництва, сепараторів, подрібнювачів, систем внесення гною на поля та іншого обладнання – Vogelsang, Stallkamp, Reck… У нас є сервісна майстерня та в наявності багато запасних частин до обладнання.

Звертайтесь до профессіоналів, і Вам не потрібно буде платити двічі.

Ми несемо відповідальність за результат та надаємо гарантії на обладнання до 36 місяців з введення в експлуатацію.

Більшість звернень клієнтів – це прохання переробити колись зроблене.

Економія досягається правильним підбором обладнання та технологією роботи.

Дешево куплене обладнання частіше призводить до зворотнього витратного ефекту.

Пам’ятаємо, що дешева рибка веде до паганої юшки!

ВІДГУКИ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь