Подрібнення при утилізації відходів тваринництва

0
166
Дробарка XRipper XRL (Vogelsang)
Дробарка XRipper XRL німецького виробництва Vogelsang

Механічне подрібнення в процесі переробки та транспортування все більше розповсюджується на м’ясобійнях, санітарних заводах, біогазових комплексах.

Процес безпечної утилізації відходів, якщо вони створюються при виробництві певних продуктів, завжди є обов’язковою частиною будь-якої технології.

Безпечність при утилізації відходів має бути комплексною: це безпека загальна та біологічна для працівників, які працюють на підприємстві, безпека для населення міста та для навколишнього середовища.

Якщо відходи певної технології можуть бути сировиною для наступного виробництва, то це є ще кращим варіантом, тоді кінцевою утилізацією буде займатися останній в ланцюжку переробки відходів.

В актуальній статті мова буде йти тільки про деякі етапи технології утилізації органічних відходів, які створюються в процесі промислового вирощування домашніх тварин, при забої та переробці на м’ясо та м’ясні напівфабрикати.

ВКФ «Агротех Консалт» — продавець сучасного обладнання для перекачки та механічного проточного подрібнення. В подальшому ми пояснимо для яких саме завдань можуть бути використані наші агрегати. Отже…

Сучасне виробництво розвивається в напрямку якомога більшої автоматизації технологічних процесів. Навіщо вкладати в автоматизацію?

Автоматизація виробництва — крок вперед!

Існує декілька відомих та важливих причин для автоматизації виробництва:

1. Підвищення продуктивності виробництва, зменшення виробничих витрат, зменшення собівартості одиниці продукції, «машина» може рухатися та робити все швидше, автоматична лінія може працювати довше (без обідньої перерви та перерви на сон).

2. Підвищення якості та стандартизації виробленої серійної продукції.

3. «Машини» здатні працювати в гірших умовах, ніж жива людина (бруд, повітря, освітлення).

4. Виключення «людського фактору», а конкретніше, помилок, які може допустити людина в процесі роботи.

Зазвичай для автоматизації та у випадку впровадження автоматизації процесів, використовують велику кількість систем, для транспортування продукції між інструментами в певному технологічному ланцюжку обробки та вироблення кінцевого продукту. Частіше за все це насоси різних типів для рідин або текучих сумішей, або транспортери сухих та сипучих продуктів.

Для того щоб забезпечити автоматичне функціонування певної технології — всі виробничі процеси максимально стандартизуються.

Знаходяться та ліквідовуються «вузькі» місця, проблемні зони, де процес може піти не так, як було заплановано. Розробляються заходи для скерування протікання процесу «в потрібному напрямку». Обов’язково забезпечуються умови для безаварійного правильного функціонування процесів з обмеженим контролем, за допомогою датчиків, але без постійного нагляду та втручання людини.

Подрібнювачі для каналізації

Наведемо приклад функціонування систем відводу комунальних сточних вод.

Каналізація працює безперервно, вдень та вночі, з різною інтенсивністю. Насоси розраховані на перекачку певних забруднень. Але що буде, якщо в стоки «не заплановано» попаде велика кількість пластику, куртка, джинси, або черевик? Саме тому, перш за все для захисту від аварій, розробили та випустили проточні подрібнювачі.

Проточні подрібнювачі стали важливою ланкою в каналізаційних насосних станціях!

Подрібнювачі для м’ясобойні, продуктів харчування та інших ланок харчової промисловості

На підприємствах харчової промисловості, які займаються забоєм домашніх тварин, проточні подрібнювачі використовуються досить часто. Є значний сенс використання подрібнення в технології утилізації відходів.

Як ми вже зазначали, відходи м’ясобойні стають відмінною органічною сировиною для виробництва біогазу. Подрібнені відходи забійних виробництв мають оптимальні властивості по енергоємності.

Причинами використання проточних подрібнювачів при поводженні з відходами боєн, крім вже згаданих, є також такі:

  • Значна економія об’єму/місця для зберігання та транспортування;
  • Можливість надійного відокремлення брудних та чистих зон на підприємствах;
  • Санітарна безпека підприємства;
  • Економія енергоресурсів при транспортуванні відходів за допомогою насосів по трубопроводам;
  • Спрощення та оптимізація технології утилізації каркасів та кісток.

Які результати дає використання проточних подрібнювачів на м’ясобійнях, санітарних заводах та подібних підприємствах харчової промисловості? Дивіться декілька прикладів…

Подрібнення кишкових пакетів свиней та корів для подальшої перекачки насосами та використання для створення біосубстрату на біогазових установках:

Подрібнення кишкових пакетів свиней та корів
Подрібнення кишок свиней та корів до гомогенної маси

Подрібнення кісток для безпечного компактного зберігання та транспортування:

Подрібнення кісток для безпечного компактного зберігання та транспортування
Подрібнення кісток, хребтів

Подрібнення цілих трупів, падежу птиці, свиней та ВРХ для подальшої санітарної обробки та безпечної утилізації.

Подрібнення відходів зі значним вмістом курячого пір’я, як обов’язкова підготовка для подальшого транспортування та оптимального перетравлення бактеріями в ферментерах біогазових установок.

Подрібнення прострочених продуктів харчування для подальшого розділення органіки та не органіки, відокремлення упаковки, для утилізації.

Сьогодні, в умовах війни, ракетних атак на загальнодержавну енергетичну систему, як ніколи актуальним постає питання децентралізованого виробництва електричної енергії, надійного енергозабезпечення підприємств з власних наявних джерел.

Зневажливе ставлення до органічних відходів залишається назавжди в минулому. Дешевого кацапського газу в обмін на суверенітет Україна купувати не буде. Той самий природний газ, з красивою назвою біометан, АБСОЛЮТНО РЕАЛЬНО отримати самим з органічних відходів різних видів, наприклад від тваринництва та рослинних залишків.

В технологічних процесах використання додаткового подрібнення стає доцільним.

Якщо ви шукаєте де купити надійний та продуктивний проточний подрібнювач, дробарку, радимо подивитися інформацію на сторінках нашого сайту тут або на сайті drobarka.info.

Також дивіться наш канал в Ютюбі — ВКФ Агротех Консалт, де є огляд з тестуванням подрібнювачів, а також багато іншого високоефективного обладнання й техніки, які ми постачаємо на ринок України.

Звертайтеся до наших фахівців, ми запропонуємо оптимальний подрібнюючий агрегат за мінімальною ціною. ВКФ Агротех Консалт є прямим імпортером та сервісним центром декількох відомих виробників.

Ми забезпечимо оптимальний підбір подрібнювачів та мацераторів для м’ясобоєн та санітарних заводів, швидку доставку, монтаж, введення в експлуатацію, постійне технічне супроводження, гарантійний та післягарантійний сервіс обладнання.

Дзвоніть вже зараз. Купити надійний проточний подрібнювач треба саме у нас. 🙂

ВІДГУКИ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь