Новий шнековий насос HiCone від Vogelsang

0
46
Новий шнековий насос HiCone від Vogelsang
Новий шнековий насос HiCone від Vogelsang

Як ми вже писали, на виставці EuroTier 2022 в Ганновері компанія Vogelsang представила нову модель ексцентрично-шнекового насоса модель HiCone.

Цей насос на переконання та багатьох фахівців є прототипом новітніх набагато еффективніших ніж раніше шнекових насосів.

Читачі знають, що шнекові (та ексцентрично-шнекові) насоси належать до спеціального типу насосів, які перекачують дуже в’язкі суміші та суміші з амбразивним вмістом.

Основна галузь застосування шнекових насосів – це галузь виробництва біогазу, та обробка промислових і побутових стоків.

Абсолютну більшість насосів, які взагалі використовуються, складають відцентрові насоси. Ці насоси закривають до 90% потреб людства в перекачці рідин та текучих сумішей.

Винахід нового принципа роботи насоса, який застосований в серії HiCone розроблявся довго, більше десяти років, групою інженерів фірми Vogelsang, ім’я основного винахідника фірма повідомить пізніше. Але щоб досягти технологічного рівня для виготовлення такого насоса знадобилося ще більше часу. Фірма працювала над новим насосом і прототипами більше 20 років, поки не досягла стабільної роботи, та оптимальної технології і ціни виготовлення.

Головний трюк, який дозволяє робити насос, це компенсування механічного зносу статора насоса. Ця операція здійснюється спеціальним механізмом вручну або автоматично, навіть під час роботи насоса.

Насос Vogelsang HiCone в розрізі
Насос Vogelsang HiCone в розрізі

Недоліки шнекових насосів конкурентів

Ті, хто стикався з шнековими насосами певно знають, що:

1. Статор і ротор – це основні робочі елементи насоса, які піддаються механічному зносу, тому що насос перекачує не чисту воду, а амбразивні біосубстрати.

Подивитися на принцип роботи шнекового гвинтового насоса можна тут.

2. Ротор, що обертається, виготовлений з металу, а поверхня статора з еластомеру, який швидше витирається, тому на одну заміну ротора шнекового насоса приходиться дві-три заміни статорів.

3. Забезпечувати щільне притискання ротора та статора вкрай необхідно, інакше насос перестане виконувати належну функцію — агрегат буде перекачувати менше запланованого, тиск напору знизиться, енергоспоживання збільшиться.

До речі, дуже скоро прийде час, коли енергоспоживання насосів з електроприводами буде грати більшу роль ніж до цих пір. Промислові споживачі в Україні усвідомлять, в чому суттєва різниця та переваги електроприводів між класами ІЕ-2 , ІЕ-3 або між ІЕ-4 та чому треба вибирати економічний клас електропривода.

Трохи більше про енергоефективність електродвигунів та Європейські стандарти читайте тут…

Особливістю експлуатації ексцентрично-шнекових насосів є відносно стабільна тривала робота без помітного зносу та змін (погіршення) продуктивних параметрів насосу, тому ці насоси і застосовуються в промисловості, але потім, дуже швидко та майже раптово, (на відміну від вакуумних, роторних, відцентрових та інших насосів) всі показники падають суттєво, а «наш гвинтовий» насос абсолютно перестає працювати так, як передбачено завданням.

Переваги Vogelsang HiCone

Основною ознакою новітнього насосу HiCone Vogelsang є використання КОНІЧНОГО РОТОРА. За рахунок зміни положення ротора, що обертається в статорі, споживач отримує можливість компенсації збільшеного зазору між поверхнями головних робочих органів. Саме оптимальний зазор між ротором є ключовим, він забезпечує оптимальні характеристики перекачки для шнекового насоса.

Ротор конічної форми, с звуженням в передній частині, може подаватися вперед та притискати свою поверхню до поверхні статора, незважаючи на геометрію порожнин та ступінь зносу статора.

Коли в традиційному шнековому насосі пропадає тиск, і потрібно замінити статор, в насосі HiCone з ротором конічного дизайну, потрібно трохи змінити положення ротора, підсунути його вперед та ліквідувати збільшений зазор. Коли в традиційному шнековому насосі в процесі зносу одного ротора зношується ТРИ статора, то в насосі HiCone просто змінюється положення конічного ротора всередині статора і все!

Нескладно зрозуміти, що знос за певний період чотирьох елементів стандартного шнекового насоса Wangen: один ротор та три статора, перетворюється на одночасну заміну одного статора та конічного ротора HiCone Vogelsang в заздалегідь запланований час.

Випуску на ринок нового насоса передували випробування та тести на протязі трьох років з практичним підтвердженням всіх теоретичних розрахунків. В процесі практичного тестування на біогазових комплексах в насосі HiCone були ліквідовані всі помічені недоліки.

Ексцентрично-шнековий насос HiCone є заслуженою гордістю фірми Vogelsang. Його називають не просто новим, а РЕВОЛЮЦІЙНО НОВИМ шнековим насосом, який назавжди змінить експлуатаційні характеристики насосів для густого біосубстрату або з значним вмістом амбразиву.

Новий тип насосів HiCone Vogelsang дає споживачу наступні суттєві економічні можливості:

1. Суттєве подовження строку експлуатації робочих елементів (статора та ротора), що означає і безперечно, ЕКОНОМІЮ РЕСУРСІВ.

2. Зниження енергоспоживання, за рахунок спеціальних ноу-хау управління стартовими навантаженнями. Електропривод для насосу стає потрібний «на один розмір» менший. Наприклад, замість електропривода 15 кВт, можна використовувати 11 кВт привід.

3. Насоси нового типу HiCone від Фогельсанг дають можливості корегувати більше параметрів роботи під час експлуатації, без зупинки технологічних процесів.

4. Шнекові насоси нового типу HiCone дають споживачу унікальну можливість контролю стану зносу статора.

Положення ротора в статорі насоса контролюється датчиками, які абсолютно точно вказують на те, скільки часу ще може пропрацювати наявна пара основних робочих елементів: статор та ротор насоса.

Насоси отримують таку характеристику, як «predictable» = «прогнозованість», «передбачуваність».

Турбота про зручність сервісу, передбачуваність, контроль параметрів роботи є “фірменним стилем” роботи компанії Vogelsang та особливостями її виробів. Це дає не завжди найнижчі ціну закупівлі виробів Vogelsang, але майже завжди значну економію часу та ресурсів при експлуатації.

Звертаємо Вашу увагу, що саме таким критеріям як:

  • енергетична еффективність = Energy Efficiency;
  • збереження ресурсів = Save resources;
  • екологічна безпечність = Environmental Safety;

— повинно відповідати сучасне виробниче підприємство для залучення кредитних коштів приватних іноземних фондів або Європейських банків. Тому, оснащуйте своє виробництво сучасними насосами, які будуть і завтра відповідати суворим інвестиційним вимогам.

Випустивши на ринок насос HiCone фірма Vogelsang кидає виклик конкуренту в сегменті шнекових насосів — фірмі Wangen. Насос HiCone буде значно перевершувати насоси Wangen у вартості експлуатаційних витрат. Насоси обоїх виробників переважно застосовуються на сучасних біогазових комплексах, для перекачки дуже густих сумішей та біосубстратів з часткою сухих речовин до 20%.

Насоси HiCone Vogelsang — це шнекові насоси зі стадії 1,5. Насос має три рівня підняття тиску.

Шнекові насоси HiCone Vogelsang виготовляються трьох моделей (або розмірів) та досягають рекордної продуктивності перекачки — 290 м3/год, напірний тиск до 6 Бар.

Якщо Ви використовуєте шнекові насоси Wangen на БГУ, зверніть будь-ласка увагу на насоси HiCone Vogelsang. Кожне нове замовлення запасних статорів Wangen можна уникнути використанням нових насосів HiCone.

Дзвоніть по телефонам в наш офіс. Ми проконсультуємо, надамо додаткову інформацію про насоси HiCone та інші цікаві продукти Vogelsang для біогазової отраслі, надішлемо комерційну пропозицію згідно Ваших індивідуальних потреб.

ВІДГУКИ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь