Геомембрана HDPE – якісний гідроізоляційний матеріал для спорудження плівкових гноєсховищ, водних об’єктів, резервуарів для КАС, полігонів твердих побутових відходів (ТПВ), тощо.
HDPE – поліетилен низького тиску високої щільності, який завдяки своїм фізико-хімічним властивостям (міцність, водонепроникність, хімічна інертність) та універсальності застосування має шалений попит в багатьох сферах господарства, від харчової та будівельної сфери до тваринництва, рослинництва та ін.
Геоплівка HDPE також має й інші найменування — ПНТ, ПЕНТ, ПЕВЩ.
Особливості й переваги мембрани HDPE
- Абсолютна водонепроникність;
- Стійкість до агресивних хімічних речовин;
- Стійкість до ультрафіолетових променів, сонячних променів;
- Термін експлуатації – від 50 років;
- Висока міцність до фізичного впливу – розтягування, стиснення, продавлювання або розриву;
- Стійкість до високих і низьких температур – від +50 °С до -50 °С;
- Ремонтопригодність, гарно зварюється;
- Еластичність, гнучкість;
- Низька питома вага;
- Невисока ціна.
Звичайно, вищезазначені характеристики можуть дещо відрізнятися в залежності від виробника геоплівки. Саме тому, у разі потреби високоякісної мембрани, звертайтеся до ВКФ Агротех Консалт. Ми одні з перших українських компаній, які почали використовувати цей матеріал для гідроізоляції різних об’єктів ще у 2000х рр.
Сфери застосування гідроізоляційної плівки HDPE
Сільське господарство – облаштування плівкових гноєсховищ, гноєзбірників, резервуарів для КАС, облаштування водних об’єктів для поливу чи ландшафтного дизайну, облаштування озер для розведення риби.
Утилізація відходів – облаштування полігонів твердих побутових відходів (ТПВ) або органічних відходів.
Пожежна безпека – облаштування пожежних водойм.
Будівництво – гідроізоляція доріг, фундаментів споруд, підземних паркінгів, покрівлі.
Промисловість – облаштування відстійників для рідких відходів.
Комунальне господарство – облаштування об’єктів по водовідведенню, водоочищенню та ін.
Приклади успішного використання геоплівки
Наведемо декілька прикладів успішного використання гідроізоляційної плівки.
1. Плівкові гноєсховища
Плівкові гноєсховища на сьогоднійшній день є найбільш економічно вигідними «резервуарами» для органічних відходів тварин.
Якщо порівнювати по строкам експлуатації, то гноєзбірники з металу чи бетону ще можуть потягатися з плівковими. Але якщо взяти до уваги ціни — це неймовірно різні проекти. Плівкова набагато дешевше. І це ми ще не кажемо при об’єми збірників та терміни їх спорудження.
Для швидкого порівняння – 1 м.п. геоплівки коштує в середньому 4,5 євро. Швидкість облаштування плівкового гноєсховища об’ємом 19000 м3 (80*50*6) – біля 10 робочих днів (при підготовленому котловані). Уявіть собі, скільки потрібно коштів та робочих днів, щоб спорудити такий збірник із бетону чи металу?
Плівкове гноєсховище – це виритий в землі котлован будь-якої форми (але для подальшої експлуатації краще всього підходить прямокутник). Дно і стінки котловану ретельно трамбуються. На поверхню ущільненого грунту вкладається геомембрана HDPE, товщиною 1,5 мм. Якщо грунт дуже твердий та з гострими виступами, камінням, то спочатку вкладається шар з геотекстилю, і тільки на нього ізолююча плівка.
Інша назва плівкових гноєсховищ – лагуна, і Ви вже мабуть здогадалися, чому. 😊
Лагуни бувають відкритого і закритого типу. Для облаштування закритої лагуни, зверху вкладається геомембрана меншої товщини – 1 мм. Таким чином, аміачні випаровування не будуть докучати навколишнім населеним пунктам.
Тільки майте на увазі, у разі облаштування закритого гноєсховища, одразу ж потрібно споруджувати оснастки для фекальних міксерів і насосів. Інакше, коли резервуар буде заповнений, і органічні відходи покриються твердою коркою, а на дні випаде шар осаду, викачати його стане майже неможливо і дуже дорого. Ми вже неодноразово вирішували такі питання, тому, краще вчитися на помилках інших.
Плівкова лагуна має строк експлуатації від 50 років, при температурі +50 °С до -50 °С, під сонячними променями! А у разі механічного пошкодження, її можна відремонтувати за лічені години. Звичайно, якщо ремонтувати будуть дійсно фахівці!
Склеювання геомембрани здійснюється шляхом зварювання спеціальним апаратом та при певному температурному режимі, як самого «паяльника», так і навколишнього середовища.
До речі, через легковажний підхід до процесу правильного зварювання деяких «фахівців», наша компанія вже багато разів перероблювала об’єкти, які мали нерівні та ненадійні шви. Будьте і тут уважні — хто саме буде Вам споруджувати лагуну!
2. Штучні водойми
Плівка HDPE – надійний ізоляційний матеріал для спорудження ставків для риби або поливу рослин, річок, резервуарів питної води, пожежних водойм, басейнів для стримання «великої» води при повенях або просто басейнів для купання.
Геоплівка надійно збереже воду від просочування у грунт.
3. Відстійники рідких побутових відходів
Для зберігання рідких, хімічно активних та небезпечних для навколишнього середовища відходів гірничої, хімічної або іншої виробничої промисловості плівка використовується для гідроізоляції відстійників.
В деяких випадках, наші фахівці для забезпечення надійності зберігання небезпечних відходів, використовували геомембрану для ізоляції бетонного збірника.
4. Полігони побутових відходів
Проблема зі сміттям відома по всьому світі. Але, на відміну від великої кількості стихійних звалищ на території України, провідні країни захищають навколишнє середовище, будують сміттєпереробні заводи, будуть біогазові установки, тощо. Тобто, з відходів можна отримувати прибутки.
Геомембрана HDPE – відмінний матеріал для гідроізоляції полігонів для зберігання твердих побутових відходів.
Компанія ВКФ Агротех Консалт пропонує геомембрану HDPE – Geochron (ЄС).
Товщина HDPE Geochron – 0,75 / 1.00 / 1.50 / 2.00 / 2.50 мм.
Різновид: гладка, структурована.
Постачання геоплівки здійснюється в рулонах – 5,3 х 100 м.
Компанія ВКФ Агротех Консалт окрім постачання надійної і високоякісної геомембрани, також надає послуги з облаштування та гідроізоляції гноєсховищ, відстійників, штучних водойм, полігонів ТПВ та інших об’єктів.
Наш досвід більше 15 років, і всі наші роботи можна знайти по всій Україні!
Звертайтеся до професіоналів з досвідом! Будемо раді співпраці!