Актуальні ціни на мінеральні добрива вимушують підприємців, що займаються рослинництвом, ще більше замислюватися над використанням органічних відходів свинарства та тваринництва.
Значення мобільних цистерн для перевезення рідких органічних добрив рік за роком збільшується. Бочки для перевезення органіки – саме оптимальне рішення для доставки органіки від місця зберігання до поля, де вона буде внесена в землю.
Альтернативний варіант – перекачка насосом по напірному рукаву, працює не завжди, тільки в обмежених випадках, на відстанях до 4 км до поля, та при оптимальному рельєіфі місцевості.
Логістика доставки органіки до поля має вирішальне значення для швидкості внесення органічних добрив. А швидкість (інтенсивність) внесення за день це найважливіший фактор для органічного живлення в рослинництві.
Суттєва відмінність органічного живлення рослин від мінеральних добрив полягає ще і в тому, що в 1 м3 органіки відносно мало хімічних поживних речовин (азот, калій, фосфор). Тобто, органіки треба перевезти і внести в землю більше.
Вирішальна перевага використання бочок для доставки рідкої органіки до поля полягає в універсальності, незалежності від відстані та рельєфу місцевості. Аргумент про дешевизну перекачки гноївки по шлангу в цьому випадку не працює.
То ж, сучасний фермер будь-якого масштабу, повинен мати в господарстві набір інструментів та техніки для використання органічних добрив.
Техніка для органічного землеробства
Техніка для оптимального органічного живлення посівів складається з:
- Мобільної бочки з навісною системою внесення;
- Декількох транспортних бочок.
- В залежності від специфіки може додаватися мобільна станція наповнення цистерн зверху, або мобільний контейнер для гною, що розміщують на краю поля.
Що таке правильні системи внесення ми розповідали на сайті agrotex.info тут… Ця система не дешева, але вона потрібна одна! Трактор з нею повинен завжди залишатися на полі. Підвозити гній для до поля повинні транспортні бочки.
Транспортна бочка для гною — де її взяти?
Транспортна бочка для органіки – це цистерна об’ємом 20-30 м3, яка слугує тільки для перевезення від лагуни або гноєзбірника до поля. Транспортна бочка – проста в побудові, вона може не бути обладнана ніякими системами наповнення. Тому таку бочку можна виготовити самому.
Для цього треба знайти підходящу за об’ємом (від 20 м3) цистерну на шасі. Перевозити цю бочку буде звичайний автомобільний тягач (Камаз, МАЗ, MAN та ін.).
Нам відомі приклади, коли вартість самостійного виготовлення транспортної бочки об’ємом 20 м3 не перевищувала 5-7 тисяч доларів США.
Транспортна бочка для перевезення рідкої органіки получається з будь якої герметичної цистерни. Хоча, з відкритого контейнеру теж може дещо получитися.
В стару цистерну вварюються системи швидкого з’єднання шлангів. Якщо бочка с системою внесення має «хобот» для всмоктування, то на бочку монтується система герметичного з’єднання з гумовою воронкою.
Якщо ви виготовляєте транспортну бочку з паливної цистерни, що довгий час була у використанні, має трохи іржі, то не треба встановлювати на неї вакуумний насос для закачки. Створений всередині бочки тиск може призвести до проблеми, як на фото нижче:
ВКФ Агротех Консалт консультує та поставляє обладнання для внесення рідких органічних добрив. Дивіться статті на нашому сайті. Дзвоніть по телефонам нашим фахівцям.
Навісні системи внесення органіки, насоси для перекачки гною, міксери для гною, сепаратори для гною, все це ви знайдете у нас. Ми на цьому спеціалізуємося вже більше 15 років.