Інший погляд на органічні відходи
Те, що рідкі відходи тварин не мають жодної користі – це тільки погляд дилетанта-нефахівця, в країнах з нерозвинутими ринковими відносинами та недбайливим ставленням до довкілля.
Навпаки, гній тварин в умовах сильної конкуренції містить в собі суттєві резерви економії, та виступає фактором в зниженні собівартості виробництва. Відходи тваринництва — це цінне органічне добриво для всіх видів рослин.
Проведені неодноразово дослідження науковців доводять, що гній містить велику кількість необхідних для живлення рослин елементів, корисні органічні сполуки, гумус, що забезпечують високу цінність рідкого гною, як ефективного комплексного органічного добрива.
Яка ринкова ціна одного кубометру гною?
Якщо порахувати ціну одного кубометру гною по вартості хімічних речовин, що входять до складу, то вийде ціна близько 8 Євро за метр кубічний, або за одну тону (станом на кінець 2020 р).
Отже, рідкий гній має велику цінність для подальшого використання в якості органічного добрива для рослин. І, якщо в часи Радянського Союзу, з відсталими технологіями тваринництва, частіше зустрічалися відходи тварин в «сухому» вигляді, перемішані з залишками соломи, то сьогоднішні сучасні технології промислового утримання свиней та корів в більшості випадків передбачають збирання рідкого гною.
Переваги рідкого гною в Україні
Чому в Україні сьогодні частіше зустрічається саме рідкий гній, як відходи життєдіяльності тварин:
- Тому що, з погляду на спрощення догляду та гігієну, частіше всього тварини утримуються на решітках, на щільовій підлозі. Бетонні гнойові ванни під підлогою призначені для збору твердих та рідких відходів;
- В процесі утримання тварини мають безперешкодний доступ до води (інакше набір ваги буде неможливим), і вода з автоматичних напувалок часто виливається на підлогу;
- Промислові технології утримання тварин передбачає суворе дотримання принципу «пусто-зайнято» та регулярне грунтовне прибирання приміщень після переміщення групи тварин. Частіше всього для прибирання загонів після тварин застосовують апарати високого тиску (АВТ), які миють потужним струмом води. Ця вода так само попадає в навозну ванну під щільову підлогу.
Ці особливості технології утримання призводять до того, що на свинокомплексах, та комплексах ВРХ в одних місцях збирається багато рідких та густих спорожнень тварин, які треба частково використати, та насамкінець, правильно утилізувати.
Правильна утилізація органічних відходів
Для подальшої обробки відходів до остаточної утилізації існує цілий ланцюжок необхідних дій та спеціального обладнання. Саме консультуванням клієнтів та продажем обладнання для роботи з гноєм займається наша фірма ВКФ «Агротех Консалт».
Одна з перших необхідних фаз переробки та утилізації гною — це його збір та тимчасове зберігання. В процесі зберігання органічних відходів в гноєсховищах відбувається природній процес знезараження, знищення збудників хвороб і насіння бур’янів.
Гній в цей час зберігається до визначеного періоду внесення в спеціальних збірниках відкритого або закритого типу.
Загальний процес правильного поводження з рідкими органічними добривами з відходів тваринницьких комплексів був розроблений в Західній Європі та називається «Slurry management» (англ.) або «Güllemanagement» (нім.).
Технологічні процеси, які потрібно зробити з рідкими відходами від промислових комплексів з домашніми тваринами передбачають — перемішування, викачку та перекачку по трубопроводах, зберігання в великих гноєсховищах. На завершальних стадіях перед утилізацією, гній іноді, для певних цілей, сепарують.
ВКФ «Агротех Консалт» продає спеціальні сепаратори для гною, а також пропонує клієнтам обладнання, яке працює з несепарованим гноєм — від збору до внесення в землю.
До речі, одним із останніх трендів використання органічних відходів для отримання прибутку є виробництво біогазу. Особливо цей метод використання органіки актуальний через захмарні ціни на природній газ, який як ми з Вами знаємо, в більшій частині імпортується з Росії. Через газ збільшилися ціни і на інші енергоносії — електрику, тепло, та й мінеральні добрива коштують немало. Побудування біогазової установки (БГУ) дасть можливість виробляти особисті енергоносії та не залежити від зовнішніх факторів в ерегосекторі. Один із таких прикладів модернізації тваринницького комплексу можна почитати в наступній статті: «Біогаз із харчових відходів — БГУ в Альбертструмі (Бельгія)»
Особлива актуальність питання на сьогодні
В різні періоди розвитку ринку проблеми використання відходів набувають різного значення. Коли все добре, то проблема відходів не сильно впливає на загальну рентабельність. Такий період бурхливого розвитку та виникнення нових свинокомплексів, та тваринницьких ферм з ВРХ здається проходять. Ринок насичується виробниками, які невідмінно починають конкурувати один з одним за власного споживача, кращу ціну та менші витрати.
Наше обладнання по переробці та утилізації рідких відходів — невід’ємна частина органічного землеробства. Без оптимального застосування органічних добрив власного виробництва така технологія є неможливою в принципі.
Саме зараз час подумати про ВИКОРИСТАННЯ РЕЗЕРВІВ!
Використання відходів тваринництва в якості органічного добрива — одне з найбільших джерел прибутку. Знайти резерви — це все одно, що заробити.
Ресурси, які сховані в органічних відходах, не використовуються навіть на 10% можливостей!
Дзвоніть нам! Ми поділимося інформацією! І це, без сумніву, допоможе Вам заробити!