Механічні подрібнювачі

0
61
Проточний подрібнювач мацератор RotaCut RCX

Подрібнення є невід’ємною складовою правильної утилізації органічних відходів.
Звичайно, якщо підприємство несвідоме, то йому забагато обладнання не потрібно, аби вивезти відходи куди-небудь від людських очей подалі. І на екологію наплювати. Але, якщо ви плануєте отримати додаткові кошти, тоді нам з вами по дорозі, і ВКФ Агротех Консалт запропонує оптимальні рішення по утилізації відходів з додатковим прибутком!

Як можна використати органічні відходи?

  • У якості органічних добрив для посівних культур, які є повноцінною альтернативою хімічним добривам, але більш безпечні для навколишнього середовища, водних ресурсів країни.
  • У якості біосубстрату для виробництва біогазу, біометану, з подальшим генеруванням від них електроенергії, тепла, або використання замість природнього газу, на який нині захмарні ціни.
  • У якості кормової бази для тварин, тощо.

Утилізація відходів – яка потрібна техніка?

В залежності від кінцевої мети, для утилізації органічних відходів може використовуватися різна техніка й устаткування. Але, майже в усіх випадках, для подальшого використання органіки її потрібно обробити. І перш за все, тут мова йде про надання відходам однорідної (гомогенної) масси.

Для отримання необхідної консистенції відходів використовують механічні подрібнювачі — дробарки, мацератори, мішалки та інше.

Під терміном «механічні подрібнювачі» можуть матися на увазі декілька видів агрегатів, які відрізняються за способами процесу подрібнення. Але, навіть одні і тіж подрібнювачі компанії/продавці/маркетологи можуть називати різними найменуваннями.

Розглянемо деякі механічні подрібнювачі для переробки відходів.

Механічні подрібнювачі — види

Дробарки

Дробарки Vogelsang XRipper (Німеччина)

Дробарки (гріндери, шредери) – агрегати, які зазвичай мають один або 2 вали, на яких встановлені ротори з ріжучими ножами/кромками. Дробарки буквально розривають відходи на малі частки.

Такі дробарки використовуються для подрібнення, продуктових відходів, м’яса, кісток, риби, гілок, пластику, плаваючого сміття у стічних водах каналізаційної мережі і т.д. Також вони широко застосовуються для захисту КНС від забиття та блокування коштовного насосного обладнання.

Якщо мова йде для біогазового виробництва, то після дробарки потрібно додатково встановити ще один подрібнювач біосубстрату — мацератор, без якого розмір відходів не допоможе отримати максимальну кількість біогазу на виході.

Популярні двовальні дробарки серед країн ЄС – Vogelsang XRipper (Німеччина).

Мацератори

Мацератори Vogelsang RotaCut (Німеччина)

Мацератори (проточні подрібнювачі) – ці агрегати діють по принципу нарізання, і схематично, це нагадує роботу м’ясорубки. Мацератор має ротор з ріжучими ножами та решітку подрібнення. Коли відходи надходять до решітки, ножі на роторі їх ріжуть на дрібні частки. Чим менші отвори на решітці, ти менша фракція відходів на виході. Мацератори можуть бути виконані у корпусах з сепаратором важких частин, відокремлюючи із рідкої середи камінців, металу та інших неплаваючих включень.

Мацератори використовуються у біогазовому виробництві для надання біосубстрату більш однорідної і гомогенної структури. Також мацератори встановлюють на автоцистерни з гноєм, щоб запобігти блокуванню насосів, шлангових систем внесення різним плаваючим сміттям – мотузками, рослинними волокнами, ганчір’ям та навіть камінням, які можуть надходити до бочки із гноєзбірника разом з рідкими органічними відходами. Також мацератори можуть встановлювати на різні очисні споруди.

Популярні мацератори серед країн ЄС – Vogelsang RotaCut (Німеччина).

Як працюють проточні подрібнювачі RotaCut дивіться у відео на ютуб-каналі ВКФ Агротех Консалт за посиланням.

Комбіновані модулі подрібнення

Модуль для механічної підготовки біосубстрату Redunit (Vogelsang)

Деякі розробники для заощадження місця і коштів розробили комбіновані системи подрібнення. У цих агрегатах органічні відходи спочатку подрібнюються за допомогою дробарки, після чого шнековим насосом подаються на мацератор. Такі модулі зазвичай використовуються для підготовки біосубтсрату перед завантаженням у метантенк БГУ з подальшим виробленням біогазу.

Популярні комбіновані модулі системного подрібнення — Vogelsang RedUnit.

Для перекачування подрібнених густих відходів використовуються роторні або ексцентрично-шнекові насоси.

Є й інші, більш рідкі та екзотичні види подрібнювачів, але, їх відсоток настільки малий, що їх використання може бути як не ефективним, так і досить проблематичним у подальшому обслуговуванні.

Якщо Вам потрібен надійний і ефективний механічний подрібнювач, купити його можна у ВКФ Агротех Консалт. Ми прямі постачальники й представники всесвітньо відомих компаній-виробників (Vogelsang, Stallkamp, Fancom та ін.), пропонуємо найбільш оптимальні рішення і ціни. Ми маємо досвід вирішувати нестандартні і надскладні технологічні питання вже багато років.