Характеристики спіральних транспортерів

0
177

Спіральні транспортери — загальна інформація

Спіральні транспортери (іноді їх також називають — гнучкий шнек, гнучкий конвеєр, транспортна пружина, безосьовий шнек, тощо) — це відносно недорогий, технічно простий і надійний спосіб транспортування будь-яких сипучих продуктів всередині і зовні приміщень.

Транспортування сухих речовин системами з гнучкими шнеками стало популярним в різних галузях економіки — в харчовій та хімічній промисловості, в будівельній і деревообробної промисловості, в енергетиці, в сільському господарстві та ін.

Спіральні транспортери від силосів

Той, хто замислюється над проблемами енергоефективності виробництва, повинен звернути увагу на цей тип транспортерів. Пружинні транспортери мають найнижчим показник вартості на переміщення тони вантажу.

Побудова спірального транспортера

Спіральний транспортер являє собою комплект із корпусу у вигляді транспортної труби з ПВХ або металу. На одному боці труби транспортера (нижня частина) встановлений прийомний елемент під зовнішнім силосом або під власним бункером. На іншому боці, у верхній частині, на трубі, через металевий адаптер закріплений мотор-редуктор.

Прийомний елемент може бути оснащеним різними пристроями та механізмами для ворушіння сипучого корма, для усунення застопорювання при транспортуванні особливо меленої борошноподібної сировини.

На валу електродвигуна закріплений край спіралі, яка обертається всередині транспортної труби (в корпусі транспортера).

Для керування роботою спірального транспортера використовують нескладні електричні шафи. В блоках керування передбачений тепловий захист двигуна та захист від короткого замикання.

Принцип роботи гнучкого гвинтового шнеку.

Суха сипуча речовина потрапляє в прийомний бункер, а потім, через отвір, в середину транспортної труби.

Сухий продукт повністю заповнює об’єм прийомного елементу, і, завдяки обертанню металевої спіралі, створюється поступальний рух вздовж осі труби. «Продукт» просувається вперед по довжині транспортної труби, на глибину полоси спіралі. Сипуча речовина, (гранули або сухий корм) досягнувши рівня вихідного отвору в кінцевому елементі на верхньому кінці труби висипається безпосередньо в цільову приймальну ємність під дією сили тяжіння.

Побудова спірального транспортера сипучих речовин та особливості його монтажу

Спіральний транспортер сухих продуктів складається з таких основних елементів:

  • Прийомний модуль, який монтується в початковому пункті транспортування — під бункером/силосом для зберігання кормів. На схемі, що розміщена нижче — позиції від 1 до 5. Модуль для прийому корму складається з декількох дрібних елементів.
  • Транспортна труба (6,7) із спеціального ПВХ полімеру або з металу.
  • Металева спіраль або гнучкий шнек (12) — пружина необхідної довжини.
  • Виходи для висипання корму в місцях роздачі по ходу транспортування (8-11). До цих виходів на сучасних свинофермах під’єднані опускні труби, які в свою чергу направляють корм до кормоавтомату (Tub-O-Mat чи інші).
  • Кінцевий бункер з нержавіючої сталі, за потреби комплектується датчиком наповнення (15).
  • До цього бункеру кріпиться електричний мотор-редуктор (14).

Схема спірального транспортера сухих речовин з розташуванням елементів:

Схема та побудова спірального транспортера
Елементи 1,2,3,4,5 – модуль для прийому сухої суміші під силосом. Елементи 6,7 — це труба з ПВХ, повороти 45º та прямі відрізки труб. 8,9,10,11 – це виходи для висипання в необхідних пунктах на маршруті транспортування.

Виробники випускають прийомні модулі для спіральних систем, які розроблені для роботи однієї або двох спіралей. Напрямки транспортування може бути в протилежних напрямках, на 180º. Часто зустрічається також варіант, коли одна спіральна система транспортування забирає сухі речовини від декількох бункерів.

Прийомні конуси-воронки для силосів
Прийомні конуси-воронки для силосів

Приймальні модулі мають ручні засувки з нержавіючої сталі, та перехідні адаптери з круглого отвору силоса зі скловолокна або металу на прямокутний отвір безпосередньо на спіраль.

Особливості побудови вузла прийому сипучих речовин під зовнішніми силосами забезпечує захист від попадання вологи від атмосферних опадів та конденсаціі.
Як раз цей фактор є вирішальною перевагою та сильно відрізняє спіральні системи транспортування від трос-шабових, або ланцюг-шайбових систем.

Набагато краща герметичність, вологозахищенність — стали основними причинами широкого застосування спіральних транспортерів в системах кормораздачі в сільському господарстві, на свинокомплексах та птахокомплексах.

Металева спіраль (гнучкий шнек) забезпечуе поступальне пересування корму вздовж осі всередині труби кормотранспортера. Металева пружина не протирає ПВХ трубу за рахунок наявності шару сипучої речивини між металом та пластиковою стінкою труби. Якщо дозволити спіральній системі транспортування працювати без корму, то спіраль дуже швидко попротирає стінки труб.

Який зовнішній діаметр спіралі для гнучкого шнекового транспортера та як він підбирається?

Діаметр спіралі чітко відповідає діаметру транспортної труби. Зовнішній діаметр спіралі зазвичай на 10-15 мм менший від внутрішнього діаметру труби для транспортування. Діаметр спіралі в співвідношенні до діаметру труби підібраний таким чином, щоб мінімізувати пошкодження та розтирання пелет або гранул під час транспортування. Діаметр кормотранспортера визначається під час проектування системи транспортування кормів, в залежності від необхідної кількості подачі корму за годину.

Лінія транспортування частіше всього виготовлена із спеціального ПВХ і з’єднується в лінію стикуванням прямих відрізків труб довжиною по 3 м та поворотів, але для особливо амбразивних, сипучих речовин (цукру), матеріалом для труб вибирається сталь або нержавіюча сталь. Стандартні транспортні труби зроблені з спеціального ПВХ, с захистом від УФ випромінювання, та в залежності від якості та ціни мають відповідну механічну стійкість до стирання.

При проектуванні лінії транспортування допускаються повороти з максимальною сумою кутів 90°.

Коли спіральний транспортер використовують для подачі кормів тваринам, то у потрібних місцях, на трубопроводі прорізаються круглі отвори діаметром 35-50 мм, для висипання корму. На отвори монтуються пластикові кормовиходи, з механічними засувками. Через кормовиходи корм висипається по опускним трубам вниз у годівниці.

Робоча спіраль гнучкого шнекового транспортера не має проміжних опор всередині труби по маршруту транспортування. Тому конструкція спірального транспортера дуже проста — потрібна невелика кількість елементів. Але, ця ж причина обмежує максимальну довжину спірального транспортера — приблизно 100-120 метрів на один мотор-редуктор. Для різних діаметрів транспортних труб максимальна довжина транспортування буде різною.

Яка максимально довжина транспортування для спіральних транспортерів різних діаметрів?

Є емпірично встановлені характеристики довжини на один мотор-редуктор:

  • для транспортної труби ø55мм — 100-120 погонних метрів;
  • для ø75 мм – 60-70 пог.метрів;
  • для ø90 мм – 30-40 пог.метрів.

 На довжину спіральних транспортерів впливає декілька факторів:

  • геометрія проходження лінії транспортування, кути підйому, кількість поворотів,      плавність поворотів;
  • потужність електродвигуна;
  • якість металу, з якого виготовлена спіраль.

Як збільшити довжину транспортування спіральним транспортером?

Планувати систему в одній площині без підйомів. Підйом на висоту може здійснити окремий невеликий транспортер. Після досягнення максимальної довжини однією спіральною системою сипучий продукт пересипається в приймальний бункер наступного шнекового транспортера для подальшої подачі. У місці пересипання лінія може легко змінити напрямок транспортування.

Як здійснюється управління системою?

Загалом гнучкий шнековий транспортер – це невибаглива, недорога і гранично проста при експлуатації система транспортування сухих сипучих речовин та гранул.

В залежності від рішення клієнта робота транспортера автоматизується. Вибираються параметри для контролю за роботою і дії блоків керування у аварійних випадках. Як і будь який електромотор, кормотранспортер може сам починати роботу кілька разів на день за встановленим графіком. Вимикання системи транспортування може бути ручним, натисканням кнопки СТОП, або по сигналу таймера, датчика наповнення, по мірі виконання завдання, заповнення всіх годівниць, тощо.

Як зробити різну конфігурацію шнекової кормолінії?

Різна конфігурація лінії транспортування створюється завдяки з’єднанню між собою поворотів 45º градусів та прямих елементів ПВХ труби. В середині такого закритого транспортного трубопроводу знаходиться гнучкий шнек, один на всю довжину транспортувальної лінії, між зовнішнім силосом і електроприводом всередині приміщення.

Спіраль натягується і фіксується в двох місцях: на валу прийомного модуля під силосом на вулиці і всередині на валу електроприводу.

Відмінні особливості роботи та переваги спіральних транспортерів

Серед головних переваг такої системи можна відилити:

  • Транспортування без пошкоджень гранул або пелет;
  • Зручний підбір геометрії проходження лінії;
  • Елементна побудова транспортера з прямих ПВХ труб та поворотів дозволяє
    легко збільшити довжину лінії в будь-який час;
  • Універсальна ефективність транспортування всіх типів сипучих продуктів;
  • Відмінна гігієна, немає застою та псування продукту;
  • Надійна відокремленість внутрішнього змісту в трубі від зовнішнього
    середовища виробничого приміщення;
  • Герметичність транспортера — його стійкість до атмосферних опадів для роботи на вулиці, «просто неба»;
  • Бесшумність роботи механичних елементів.

Дуже важливим чинником для застосування спіральних транспортерів у сільському господарстві є відпорність та прекрасне утримування виконання своїх функцій під час морозів. Відсутність блокування рухомих частин всередину транспортної труби, потужний обертаючий момент двигуна.

Які недоліки мають спіральні транспортери?

  • Важливим чинником, який означить чи доцільно застосувати спіральний транспортер, чи ні, є виникаючий з ситуації — кут підйому кормолінії.
  • Геометрія проходження кормолінії має бути простою, без великої кількості поворотів.
  • Якщо місця висипання корму розташовані в дві лінії, то спіральний транспортер може бути недоцільним. Можливо трос-шайбовий транспортер проявить свою перевагу по ціні та енергозатратам на транспортування.
  • Менша продуктивність подачі в порівнянні з шнековим транспортером.
  • Самим слабким місцем системи є повороти. Незважаючи на центрування спіралі сипучим наповненням, на поворотах місцях відбувається торкання металу спіралі до стінки труби і транспортна труба протирається найскоріше. Це буває не завжди, і з різною швидкістю.

    Що робити, для того, щоб спіральна система працювала довше без протирання поворотів ?

    Звісно, є багато факторів, які впливають на правильну роботу гнучкого шнека:

  • Оптимальне проектування лінії. Для цього звертайтеся до перевірених фахівців.
  • Правильний монтаж. Є досить багато дрібних нюансів, які не всі знають і в інтернеті про це інформації немає.
  • Використання якісних матеріалів. Труби ПВХ різних виробників мають різну ціну, різну зносостійкість та різний термін використання.
  • Не купуйте дешеві транспортні труби. В Україні, на превеликий жаль, поки що немає виробників якісних зносостійких ПВХ труб для транспортерів, (не для каналізації). Те, що пропонується – це товар на декілька місяців роботи.
  • При купівлі гнучкої спіральної кормолінії запитуйте про посилені повороти зі збільшеною товщиною стінки. Такі повороти є, але не у всіх компаній.

Якщо Ви вирішили купити спіральний транспортер для сипучих речовин або для сухих кормів — обов’язково зателефонуйте нам. Ми запропонуємо низькі ціни, швидкий монтаж і обслуговування спіральних, трос-шайбових, ланцюгових систем кормороздачі, зручні умови оплати.

Якщо Вас цікавить додаткова інформація і Ви не знайшли відповідей на свої запитання, будь ласка, зв’яжіться з нами по телефону або залиште повідомлення на сайті.