Роторні насоси Vogelsang FX-серії

0
174
Роторні насоси Vogelsang FX

Роторні насоси Vogelsang серії «FX» — самовсмоктуючі насоси для перекачки рідкого гною, спеціально розроблені для фермерів.

Насоси Vogelsang FX-серії, або як їх називає виробник «FarmerPump» (насос Фермер) – це є продукт модернізації базових кулачкових насосів Vogelsang R.

Насоси FX характеризуються високою надійністю, простотою і економічністю в експлуатації, потужністю і швидкістю перекачки рідкого гною (до 270 м3/год, або 4500 л/хвилину) та стійкістю до волокнистих засмічень. Ця серія насосів має компактні розміри, з легкістю встановлюється на спеціальну мобільну оснастку та працює від валу трактору (ВВП) або гідравлічного приводу.

Роторні насоси для гною Vogelsang FX116-120
Роторні насоси для гною Vogelsang FX116-120

Як і інші серії насосів Vogelsang — FХ стійкі до роботи «всуху», працюють у двох напрямках перекачки, мають мінімальну пульсацію під час роботи.

Сфери використання

 • Перекачування рідкого гною;
 • Наповнення бочок;
 • Перекачка агресивних хімічних речовин.

Характеристики і переваги насосів Vogelsang FX

 • Швидке перекачування рідкого гною – до 270 м3 за годину.
 • Напірний тиск — до 8 Бар.
 • Самовсмоктування густих речовин навіть з глубоких ям, до 8 метрів.
 • Проста і ефективна циркуляційна мастильна система, яка постійно змащує торцеві ущільнювачі, що збільшує термін експлуатації агрегату без додаткового сервісного обслуговування, економія експлуатаційних витрат.
 • Проміжна міжроторна пластина обертається разом з роторами, що попереджає скупчення волокнистих засмічень у цьому вузлі, а також збільшення крутного моменту через засори та зайві витрати пального.
 • Використання торцьових ущільнювачів у виді блочних картриджів, які виносливіші за сальникові ущільнювачі (використовуються в насосах R-серії) валу в 10 разів! Окрім того, нові торцьові ущільнювачі дуже надійні при перекачці гною та стійкі до волокнистих засмічень. Це також збільшує строк експлуатації та зменшує витрати на обслуговування. Картриджі легко і швидко замінювати.
 • Насоси FX стійкі до роботи «всуху».
 • Компактні розміри, можливість швидко перевозити до місця роботи.
 • Різноманітність приводів — вал трактора (достатньо невеликої машини, потужністю 50 к.с.), гідравлічний або електричний.
 • Зміна сторони всмоктування.
 • Виробник — Vogelsang (Німеччина).

Самовсмоктуючі насоси для гною Vogelsang FX116

Конструктивні особливості та принцип дії

В корпусі насосу із чавуну, на двох валах великого діаметру обертаються 2 ротори. Щоб підвищити надійність і стійкість до піску і різних засмічень, у торцях робочої камери встановлені бронепластини, а на валах торцьові блочні ущільнювачі (картриджі).

В залежності від речовини, що перекачується, ротори покриті спеціальною гумою (еластомер різних типів — NBR, SBR та ін. Покриття обирається при замовленні насосу.

Між ротором і внутрішньою поверхнею робочої камери знаходиться зазор 0,2-0,3 мм. В результаті синхронного обертання роторів з однієї сторони відбувається розрідження, яке и створює потужний процесс всмоктування речовини, що перекачується, а з іншої потужний напірний тиск, виштовхуючий речовину.

Таким чином, при обертанні роторів, здійснюється процесс перекачки.

Принцип роботи насосів для гною FX
3 фази роботи роторного насосу

Типи приводу

 • Вал трактора (ВВП);
 • Гідравлічний;
 • Електричний;
 • Внутрішнього згоряння.

Технічні характеристики Vogelsang FX

Тип Робочий
об’єм*
Макс.
тиск
Макс.
продуктивність **
Макс.
оберти
л Бар л/хв м3/год об/хв
Cерія FX116
FX116-60 1,16 8 750 45 650
FX116-120 2,32 7 1500 90 650
FX116-180 3,48 6 2250 135 650
FX116-240 4,64 5 3000 180 650
FX116-300 5,80 4 3800 225 650
FX116-360 6,96 3 4500 270 650

* — Робочий об’єм — математично вирахований об’єм пустого простору в середині насосу. Ця характеристика вказує на об’єм рідини, яка виштовхується із насосу за 1 оберт валу.
** — Продуктивність перекачки залежить від в’язкості та вмісту речовин, робочого тиску, глибини, на якій знаходиться рідина та інших факторів.

Якщо казати про фермерів України, то найчастіше серед FX-серії купують кулачкові насоси типів FX116-120 та FX116-240, адже у них при високій продуктивності, надійності і зручності використання, як для агрегатів німецької якості досить помірна ціна.

Якщо Вам необхідне потужне, якісне і надійне обладнання для ферми по роботі з органічними відходами, купити роторні насоси Vogelsang Ви можете в компанії ВКФ Агротех Консалт. Ми офіційні представники і постачальники обладнання для ферм Vogelsang. У нас найкращі ціни, запасні частини, сервісне обслуговування та ремонт насосів Vogelsang.

Звертайтеся до наших менеджерів за консультацією та отримайте найкращу пропозицію!

Відео

Приклад викачки густого гною нашими роторними насосами із плівкових гноєсховищ (лагун):

ВІДГУКИ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь