Закрите гноєсховище, особливості застосування

0
80
Закрита лагуна з мембрани HDPE

Закрите гноєсховище. Що це таке?

Гноєсховища великого об’єму – лагуни, також бувають відкритими та закритими.

Що таке закрита лагуна? Все дуже просто.

Це лагуна, яка зверху закрита шаром тонкої плівки, яка робить простір для зберігання майже герметичним.

Яка мета спорудження закритої лагуни?

  • Щоб уникнути сильних неприємних запахів, особливо, коли неподалік є житлова забудова населеного пункту.
  • захистити об’єм гною від випаровування сполук аміаку, для захисту атмосфери
  • захистити рідкі відходи від розбавлення атмосферними опадами, це приводить до  зниження поживної та грошової вартості одного кубометра органіки,.

Як влаштоване закрите гноєсховище?

Якщо гноєсховище зроблено з вертикальними циліндричними стінами, з бетону або нержавіючої сталі, то на виробництві робиться тент, з тонкого ПВХ 0,75-1 мм. В середині збірника встановлюється центральна вертикальна опора, з висотою на 2-3 м вище, ніж рівень стінок. Тент з ПВХ монтується на центральну опору та закріплюється на стінках збірника.

Збірник для гною та рідких відходів на фермі

Такий тип тента, назвемо його «шатрове накриття», дає прекрасний ефект зниження запахів та відведення атмосферних опадів . Збірники з шатровим накриттям дуже прості та зручні а експлуатації. Але в спорудження достатньо недешеві.

Бетонний збірник для гною

В ситуації з накриттям гноєсховища ситуація більш складна. Зробити накриття шатрового типу не виявляється можливим . Така інженерна споруда буде дуже складна, вартість накриття на опорах буде дуже великою, невідповідно до корисного ефекту.

Якщо ми говоримо про найпопулярніші в Україні гноєсховища з поліетиленової мембрани, то вони завжди мають прямокутну форму в плані, та розміри в ширину від 30 м та в довжину від 50 м.
Таку значну площу не так просто закрити чимсь .

Але рішення було знайдено тими ж інженерними фірмами з тих же самих Нідерландів, які були піонерами у спорудженні гноєсховищ зі стінками з ущільненого грунта та гідроізоляції з еластичної мембрани ПЕ та ПВХ.

ВКФ «Агротех Консалт» пропонує клієнтам спорудження закритих гноєсховищ також.
Ми маємо достатній досвід спорудження та оснащення закритих лагун необхідним перемішуючим та насосним обладнанням.

Закрытая пленочная лагуна

Закриту лагуну складніше експлуатувати, ніж відкрите гноєсховище, але іноді іншого варіанту немає. Ми знаємо багато нюансів на цю тему.

В  закритій лагуні з гноєм треба обов’язково  передбачити систему відводу газів. В середині споруди, між двома шарами плівки монтується система відводящих гази трубок.  В іншому випадку, коли такої системи відводу газів не передбачено спочатку , створюються великі пузирі газу рвзних розмірів. На фото внизу видно невеликі пузирі біогазу , тому що система відводу газів є, але по причині економії коштів, була змонтована в неповному обсязі.

Верхній шар захистної мембрани з пузирями біогазу

Ми знаємо багато спеціалізованої інформації про закриті лагуни та правила їх експлуатації. Скористайтеся нашим досвідом. Отримайте консультацію фахівців.

Замовляйте цінову пропозицію на закриту лагуну. Ми з повною відповідальністю відносимося до своєї роботи, та зробимо Вам гноєсховище належної якості для довгої експлуатації.